Prešov 12. novembra 2018 (HSP/Foto:SITA-Jakub Julény)
 
Neznámi aktivisti sa koncom minulého týždňa (vo štvrtok, 8. novembra) vybúrili na premietaní filmu Stratená Európa v Prešove, ktoré organizovalo opozičné hnutie ĽSNS. Dosiaľ neznámy páchateľ polial podlahu a schodisko pravdepodobne lepidlom

Na snímke poslanec NR SR za stranu Kotleba – Ľudová strana Naše Slovensko Milan Mazurek

“Počas prezentácie filmu v reštaurácii Soraya na ulici Levočská v Prešove došlo k nemilému incidentu, keď niekto polial schodisko vedúce do reštaurácie pravdepodobne lepidlom,” informoval nás jeden z čitateľov. Dodal, že potom objavili vyliate lepidlo aj na vozidle strany LSNS. “Páchatelia sa neunúvali lepidlom natrieť aj čelné sklo, čiže vozidlo sa stalo na dlhšiu dobu nepojazdné,” podotkol.
Schodisko, na ktoré neznámy záškodník vylial lepidlo a mohol tak ohroziť bezpečnosť a zdravie verejnosti, sa nachádza v interiéri budovy a vedie nielen do reštaurácie ale aj do iných prevádzok v budove.
Zástupcovia strany podali podnet na políciu, ktorá sa situáciou zaoberá. “Prípad sme oznámili polícii, zdokumentovali celú situáciu a ako ohlasovateľ budem ďalej informovaný o postupe PZ SR pri riešení tejto veci. Okolo budovy sú kamery, rovnako ako na parkovisku, kde sa páchateľ musel pohybovať. Policajti teda budú analyzovať kamerové záznamy a verím, že sa im podarí páchateľa stotožniť,” uviedol k situácii pre Hlavné správy poslanec Milan Mazurek, ktorý sa na podujatí zúčastnil.
“Počas premietania filmu neznáma osoba resp. osoby skutočne vyliali nešpecifikovanú tekutinu (najpravdepodobnejšie lepidlo) na dlážku pred vchod do reštaurácie, na kľučky na vchodových dverách, na schody, ako aj aj na podlahu predsiene, kde sa jednalo skutočne o veľké množstvo tekutiny. Rovnako natreli touto tekutinou kľučky na dverách niektorých áut a postriekali im lepidlom aj čelné sklá,” vysvetlil Mazurek.
“Osobne netuším, kto by za danou akciou mohol byť a nebudem sa pokúšať o žiadne špekulácie. V budúcnosti v Prešove zabezpečíme naše podujatia hliadkami aj v širšom okolí miesta podujatia, aby sme podobným aktivitám zabránili,” dodal.

Príspevok ĽSNS zorganizovala v Prešove premietanie filmu o úpadku západnej spoločnosti. Úpadok im na mieste potvrdili neznámi “lepidloví” vandali zobrazený najskôr Hlavné správy.