Bratislava 27. apríla 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR-Michal Svítok)

Slovenskú republiku ovládol fašistický režim, ktorý sa neštíti zneužiť silové zložky štátu na potlačenie skutočnej opozície. Na dnešnej tlačovej konferencii to vyhlásil líder ĽSNS Marian Kotleba v reakcii na prehliadku poslaneckých kancelárií a obvinenie jeho poslanca Stanislava M.
Na snímke poslanec Marian Kotleba z Kotleba – Ľudová strana Naše Slovensko

“Dnešný zásah politického gestapa proti Mizíkovi bol za údajné výroky na internete. Precedens je, že polícia zasiahla proti poslancovi priamo počas zasadnutia výboru NR SR pre školstvo, ktorého je členom. Polícia na základe vyfabrikovaných obvinení násilným spôsobom zjavne zasiahla do slobodného výkonu mandátu poslanca, ktorý získal v demokratických voľbách. Toto sa ešte nikdy v histórii súčasnej SR nevyskytlo,” povedal Kotleba na margo postupu polície, ktorá prišla dopoludnia pre poslanca priamo na rokovanie výboru.
Predseda ĽSNS sa pýtal, čo bude nasledovať, ak dnes na základe vykonštruovaného obvinenia zasahujú proti poslancovi priamo počas výkonu mandátu. “Otázka len je, kto je ‘duce’ súčasného režimu? Či je to premiér Robert Fico, minister Robert Kaliňák (obaja Smer-SD) alebo ministerka Lucia Žitňanská (Most-Híd)?” pýtal sa.
Dôvodom obvinenia bol poslancov status na sociálnej sieti, v ktorom sa pohoršoval nad niektorými ľuďmi vyznamenanými prezidentom Andrejom Kiskom, pričom poukazoval na ich údajný židovský pôvod. Kotleba však tvrdí, že v odôvodnení vzneseného obvinenia sa vyšetrovateľ zmohol len na suché konštatovania a vlastné domnienky.
“Nie je tam žiaden priamy dôkaz, že by Mizík hanobil nejakú skupinu ľudí alebo by vyzýval na násilie voči komukoľvek. Celý tento zásah bol brutálnou ukážkou moci, ktorá proti poslancovi opozičnej strany zasiahla len pre jeho politický názor. Aj na tomto príklade vidíme skutočnú pravdu o Slovensku, že kto je len takzvanou a kto skutočnou opozíciou,” myslí si.
Obvinený poslanec Stanislav M. na tlačovú konferenciu neprišiel. Podľa Kotlebu je stále v šoku z policajného zásahu. “On svoje vyjadrenie dá,” dodal Kotleba.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.