Banská Bystrica 12. marca 2018 AKTUALIZOVANÉ (TASR/HSP/Foto:TASR-Andrej Galica)

ĽS Naše Slovensko (ĽSNS) víta odchod ministra vnútra SR Roberta Kaliňáka (Smer-SD) tak z ministerského kresla, ako aj z funkcie podpredsedu vlády. Podľa nej ideálnym riešením súčasnej politickej a spoločenskej situácie na Slovensku sú jednoznačne predčasné parlamentné voľby. Konštatoval to v pondelok na tlačovej besede v sídle strany v Banskej Bystrici predseda ĽSNS a poslanec Národnej rady SR Marian Kotleba. Zdôraznil, že ich strana nepodporí žiadnu formu úradníckej vlády vymenovanej prezidentom SR Andrejom Kiskom.

Na snímke predseda Ľudovej strany Naše Slovensko (ĽSNS) Marian Kotleba

“Dlhodobo sme ministra kritizovali najmä za to, že polícia pod jeho vedením nezvládala ochranu slušných ľudí, tak ako by mala a mohla. Dlhodobo sme ho tiež kritizovali za to, že polícia pod jeho vedením bola čoraz častejšie zneužívaná na prenasledovanie politických oponentov vlády, na prenasledovanie všetkých slušných ľudí, ktorí mali odvahu povedať akýkoľvek vláde nepohodlný názor,” povedal Kotleba.
“Riešenie súčasnej spoločenskej situácie vidíme v predčasných voľbách. Zároveň odmietame akúkoľvek úradnícku vládu vymenovanú prezidentom Kiskom, pretože aj medzi politikmi súčasnej tzv. „štandardnej“ opozície je množstvo zlodejov, mafiánov a najmä klamárov a podvodníkov a žiaľ aj Sorosovi ľudia”, uvádzajú vo svojom vyhlásení. “Z tohto titulu sa nestotožňujeme s názorom, že štandardná opozícia by bola výrazne lepšia ako súčasná vláda”, uzavrel Kotleba.

“O tom, že štandardná opozícia nie je o nič lepšia ako súčasná vládna koalícia, svedčia aj výroky ľudí, ako je vyštudovaná herečka, pani Remišová, ktorá rozpráva, že ĽSNS vyjadrila podporu vláde Roberta Fica bez toho, aby to mala akokoľvek podložené,” reagoval podpredseda strany a poslanec NR SR Milan Uhrík.