Bratislava 18. apríla 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR)

Prezident vojnovej Slovenskej republiky (1939-1945) Jozef Tiso bol mučeníkom slovenského národa, ktorý sa presne pred 70 rokmi stal obeťou justičnej vraždy.

Na snímke Jozef Tiso

Vyhlásila to dnes poslankyňa NR SR Natália Grausová (ĽSNS) pri Tisovom hrobe na Martinskom cintoríne a zopakovala to aj v parku za Justičným palácom, kde popravenému prezidentovi postavilo asi 30 priaznivcov improvizovaný pomník.

Grausová za hlavného iniciátora a strojcu Tisovej smrti označila Edvarda Beneša. “Ak si niekto zaslúžil súd a povraz, bol to práve Beneš. Zapredal nás Stalinovi a boľševikom,” odkázala.

Študentom, ktorí sa dnes chystajú na pochod proti korupcii, Grausová odporučila, aby sa prišli pokloniť práve Tisovi, pretože on nikdy nevzal úplatok a svoj plat rozdal chudobným. Novinárom, ktorí Tisa neuznávajú, zase poslankyňa odkázala, aby sa zobudili, doplnili si znalosti z histórie a neverili všetkému, čo im ľudia nenávidiaci Slovensko hovoria.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.