Bratislava/Brusel 24. februára 2019 (HSP/Foto: IL/HSP)
 
Po tom, čo svoju kandidátku do EP predstavila strana KDŽP – tvrdo raziaca prolife politiku na čele so Štefanom Kuffom, bývalým predkladateľom protipotratového zákona, predstavila svoju kandidátku aj strana ĽSNS. Zdá sa, že sa témy zákazu potratov len tak ľahko nevzdá a snaží sa posunúť boj na nadnárodnú úroveň

Na snímke vľavo protipotratová aktivistka, právnička a autorka protipotratového zákona, ktorý predkladala strana ĽSNS, JUDr. Lucia Žužová, ktorá kandiduje za poslankyňu do európskeho parlamentu

Strana ĽSNS v piatok 22. februára odovzdala kandidátnu listinu do volieb do Európskeho parlamentu. Lídrami kandidátnej listiny sú za Ľudovú stranu Naše Slovensko poslanci NR SR Milan Uhrík, Martin Beluský a Milan Mazurek. Okrem nich však dostalo na kandidátnej listine priestor aj množstvo odborníkov a aktivistov z rôznych oblastí.
Po tom, čo svoju kandidatúru v rámci tejto strany pred časom avizoval bývalý sudca JUDr. Miroslav Radačovský, známy z pozemkovej kauzy prezidenta Andreja Kisku, v ktorej na prekvapenie verejnosti rozhodol v prospech okradnutého zubára Franca, je ďalším prekvapením prolife aktivistka JUDr. Lucia Žužová, ktorá bola autorkou návrhu toľko diskutovaného zákona proti potratom.
Predstavitelia strany tvrdia, že kandidáti sú výsledkom ich snahy o “zjednotenie konzervatívnych a národných síl na Slovensku”. Ako ďalej uvádzajú, ich kandidátka má byť “silnou protiváhou všetkým ostatným liberálnym a pseudonárodným stranám”.
Poradie všetkých kandidátov ĽSNS do eurovolieb je nasledovné:

 1. Ing. Martin Beluský, PhD. – poslanec NR SR
 2. Milan Mazurek – poslanec NR SR
 3. JUDr. Miroslav Radačovský – emeritný sudca
 4. Bc. Lukáš Kopáč, MSc., MBA – pronárodný aktivista
 5. MUDr. Miroslav Urban – primár internej kliniky nemocnice v Ružomberku
 6. Karol Polanský – kresťanský aktivista
 7. JUDr. Lucia Žužová – kresťanská a pro-life aktivistka
 8. Ondrej Ďurica – pronárodný spevák
 9. Mgr. Lenka Bočkayová – pedagogička
 10. Bc. Marek Kotleba – športový tréner
 11. Miloš Zverina – aktivista za slovanskú vzájomnosť, predseda o.z. Slavica
 12. Ing. Jozef Mihalčin – živnostník
 13. Norbert Lichtner – zakladateľ internetového rádia Infovojna
 14. Ing. Milan Uhrík, PhD. – poslanec NR SR

Každý volič má možnosť dať preferenčné krúžky najviac 2 vybraným kandidátom. Volebný program a bližšie informácie o pripravovanej predvolebnej kampani bude strana zverejňovať priebežne.
Príspevok ĽSNS chce dostať do európskeho parlamentu prolife hnutie zobrazený najskôr Hlavné správy.