Snina 16. augusta 2018 (HSP/Foto:Screenshot TV Joj)
 
Politická strana Ľudová strana Naše Slovensko (ĽSNS) znovu upozorňuje na zvyšujúcu sa agresivitu asociálov, ktorí prednedávnom v Snine napadli ženu po tom, čo jej pes pripútaný na vôdzke pohryzol dieťa, ktoré ho niekoľko minút dráždilo (viac v článku). Mesto akciu kotlebovcov zakázalo, no tí sú pripravení aj napriek tomu stretnúť sa v piatok podvečer pred mestským úradom a poukázať na problémy so spolužitím s neprispôsobivými občanmi.

Fotografia z incidentu útoku psa na chlapca v Snine.

Po spomínanom útoku psa a zranení 13-ročného chlapca sa situácia v Snine vyhrotila, keď skupina príbuzných a známych dieťaťa napadla majiteľku. O rasisticky motivovaný čin však údajne nešlo. Aj útočníčky, aj zbitá žena, sú podľa TV Joj Rómky. “Áno, som cigánka, nehanbím sa za to, ale naši cigáni by takto nereagovali,” povedala majiteľka psa Patrícia.
Ľudová strana Naše Slovensko hovorí o útoku agresívnych asociálov s tým, že ak sa nepostavia na odpor, agresivita bude narastať. Ľudí pozývajú na námestie v Snine.
Vedenie mesta Snina sa postavilo proti prioúpravovanej protestnej akcii hnutia ĽSNS, ktoré podľa vedenia mesta môže šíriť nenávisť. Informovala o tom TV Joj, ktorá dodala, že “Snina sa tak pridala k popradskému kinu či prešovskej reštaurácii, kde odmietli uviesť film s pokriveným pohľadom na dejiny.”
“Aj zo sociálnych sietí viac ako 90% obyvateľov toto naše rozhodnutie akceptuje, predovšetkým kvôli zachovaniu pokoja,” vyjadril sa k zákazu primátor Sniny Štefan Miľovčík.
“Aj napriek protizákonnému zákazu zhromaždenia zo strany primátora Sniny, pre ktorý na mesto hneď zajtra podávame žalobu sa naše stretnutie za bezpečnú Sninu uskutoční,” napísal na Facebooku poslanec parlamentu Milan Mazurek.
Dodal, že nikto nemôže len tak zakazovať občanom a riadne registrovanej politickej strane stretnúť sa s ľuďmi, ktorí majú tú smolu, že musia žiť v častiach Slovenska, kde si asociáli myslia, že zákon pre nich neplatí. “Neverte mediálnej propagande, nebojte sa postaviť za svoje práva a príďte na naše zhromaždenie už v piatok o 17:30 na námestí v Snine,” oznámil poslaec.
Napriek zákazu zhromaždenia sa mesto aj polícia pripravujú na to, že sa ľudia na námestí v piatok 17. augusta zídu. V utorok po meste poslanec Mazurek a ostatní rozdávali na zhromaždenie pozvánky.  “Nemáme prostriedky na to, aby sme z námestia urobili nedobytnú zónu, po dohode so štátnou políciou máme prijaté opatrenia,” právnik mesta Snina Ján Paľovčík. 
 

 
Príspevok ĽSNS aj napriek zákazu v piatok v Snine zorganizuje zhromaždenie za bezpečnosť po tom, čo Rómovia zbili rómsku majiteľku psa zobrazený najskôr Hlavné správy.