Bratislava 8. januára 2017 (HSP/Foto:TASR – Vladimír Benko/MV SR)

Kotlebova strana ĽS NS predložila do Národnej rady SR novelu zákona o zbraniach, ktorá by dovoľovala občanom vlastniť aj dlhú strelnú zbraň. Tento zákon by tak mal pomôcť rodinám v oblastiach obývaných neprispôsobivými občanmi, ktoré by sa podľa Mariána Kotlebu mohli lepšie a efektívnejšie brániť

Ilustračné foto

Členovia strany ĽS NS už od začiatku existencie tohto politického subjektu kritizujú neschopnosť polície a iných štátnych zložiek. Po vlakových hliadkach teraz prichádza ďalšia iniciatíva, ktorá by mala zabezpečiť, alebo uľahčiť ochranu rodín a slušných ľudí pred vandalmi.

Do Národnej rady SR teda poslanci ĽS NS predložili novelu zákona o zbraniach a strelive, ktorá by dovoľovala vlastníkom zbrojného preukazu typu B mať v držbe aj dlhú strelnú zbraň.

„Sme toho názoru, že občan, ktorý splní všetky zákonné podmienky pre vlastníctvo zbrane (vek nad 21 rokov, trestná bezúhonnosť, psychická spôsobilosť a znalosť príslušných zákonov overená skúškou…), by mal mať možnosť účinne brániť seba a svojich blízkych. Práve dlhá strelná zbraň môže uľahčiť sebaobranu slušných ľudí, a to aj voči presile agresívnych kriminálnikov,“ uviedla strana ĽS NS na svojej stránke.

Návrh zákona obhajoval v parlamente jeden z poslancov ĽS Naše Slovensko Peter Krupa, podľa ktorého je nízka kriminalita v niektorých krajinách Európy spôsobená práve zákonom, ktoré dovoľujú občanom vlastniť zbraň

„Orgány Európskej únie pripravujú smernicu na odzbrojenie civilistov legálne vlastniacich zbraň, a to v čase, keď sa po území Európy pohybujú ľudia bez identít, neraz aj s nepriateľským úmyslom proti jej obyvateľom,“ povedal v parlamente poslanec ĽS NS Stanislav Drobný.

K novele zákona sa vyjadril aj predseda ĽS NS Marián Kotleba, ktorý na sociálnej sieti vysvetlil, prečo tento návrh jeho strana predložila: „V niektorých regiónoch Slovenska, najmä v tých s prevahou neprispôsobivých cigánskych asociálov, sú často ohrozovaní dokonca aj samotní policajti. Ako sa má potom pred náhlym útokom tlupy parazitov brániť slušný bežný človek?!“

Podľa Kotlebu tento zákon umožní ľuďom odstrašiť každého „vagabunda“ a poskytne lepšiu a efektívnejšiu ochranu proti podobným narušiteľom.

„Naším návrhom zákona sme preto chceli dať slušným ľuďom väčšiu možnosť brániť svoje rodiny a svoj majetok. Dlhá strelná zbraň držaná legálne v dome dokáže spoľahlivo odstrašiť každého vagabunda. Náš návrh v parlamente zatiaľ neprešiel. Keď budeme mať viac poslancov, tak ho presadíme. Báť sa musia asociáli a nie slušní ľudia!“ dodal.

Juraj Paška, zo zdroja: naseslovensko.net