Praha 6. júla 2019 (HSP/Sputnik/Foto:Facebook)

Agentúra pre ochranu hraníc Frontex na svojich webových stránkach uverejnila video, na ktorom je zachytená materská loď, ktorá je používaná k ilegálnej preprave veľkej skupiny migrantov cez more, než ich vyložia na menšiu loď. Poslanec Poslaneckej snemovne PČR a predseda hnutia Jednotní alternatíva pro patrioty Lubomír Volný sa vyjadril k tomu videu

Záber z videa

Ako informuje vo svojej tlačovej správe agentúra Frontex, video bolo natočené pomocou lietadla a dronu, ktoré niekoľko hodín sledovali podozrivý rybársky trawler, ktorý so sebou ťahal menšiu loď.

Dron zachytil pašovanie migrantov

Loď bola prázdna, ale niečo upútalo pozornosť odborníkov z agentúry. Frontex pozoroval loď niekoľko hodín a zrazu sa začali objavovať ľudia z podpalubia. Pašerák vyskočil na menšiu loď a povzbudil skupinu migrantov, aby ho nasledovali, píše Frontex vo svojej tlačovej správe.

Frontex opisuje ďalej: Keď všetkých 81 migrantov nastúpilo na menšiu loď, materská loď bola oddelená a začala plávať na juh, zatiaľ čo malý čln začal smerovať k talianskemu ostrovu Lampedusa.

To bol jasný príklad materskej lode”, ktorú zločinci používali na prepravu veľkej skupiny migrantov cez more smerom k cieľu, než ich vyložili na menšiu loď,” uvádza Frontex.

Lietadlo Frontex varovalo talianske a maltské úrady a službu EUNAVFOR Med. Talianske národné koordinačné centrum začalo komplexnú operáciu, ktorá zahŕňala taliansku Guardia di Finanza a Guardia Costiera. Talianske orgány zatkli sedem podozrivých pašerákov a chytili rybársky trawler.

Väčšina migrantov pochádzala z Bangladéša, Maroka a Líbye. Väčšina z nich nemala na sebe záchranné vesty, keď ich pašeráci nechali uprostred mora,” uvádza Frontex.

Volný: Takto funguje spolupráca tej klasickej a neziskovej mafie

Poslanec Lubomír Volný zdieľal toto video a poukázal na kriminálne spojenie pašerákov a neziskových humanitárnych organizácií. Pašeráci ľudí práve vytvorili stroskotancova neziskoví mafiáni ich tak môžu zneužitím medzinárodného práva zachrániťa oháňať sa u toho ako zákonmi, tak falošnú solidaritou a humanitou, píše poslanec vo svojom príspevku na Facebooku.

Každý, kto je v tomto reťazci zapojený, je obyčajný kriminálnik, každý, kto ho obhajuje, je spolupáchateľ. Celý tento systém je postavený na lži a citovom vydieraní pôvodných Európanov a nemá nič spoločné ani so skutočnou migračnou krízou, ani so skutočnou solidaritou, ani so skutočnou humanitou, píše Volný.

Migračná kríza

Od roku 2015 Európa zažíva migračnú krízu. Ozbrojené konflikty, ktoré vypukli v krajinách severnej Afriky a na Blízkom východe, ako aj existencia bezpečnej trasy, spôsobili mnohonásobný nárast počtu migrantov. EÚ nebola pripravená ich prijať.

Prisťahovalci, ktorí opustili svoje pôvodné územia, sa spočiatku usadili v táboroch vytvorených v Turecku, Libanone a v mnohých ďalších krajinách. Nedostatok peňazí, pracovných a sociálnych záruk a zníženie finančných prostriedkov z hostiteľských krajín však viedli k zhoršeniu situácie v utečeneckých táboroch. To všetko nútilo ľudí, aby opustili svoje miesta pobytu a zamierili do prosperujúcich krajín eurozóny.

V roku 2016 Eurostat počítal s približne 1,2 miliónom prichádzajúcich utečencov. Tento počet sa v priebehu rokov nezvýšil, ale kríza pokračuje. Migranti naďalej umierajú v Stredomorí a stále sa objavujú prípady nelegálneho prekračovania hraníc.

Medzi migrantmi  najviac preferovanými krajinami sa tradične objavujú Francúzsko, Rakúsko, Taliansko, Švédsko, Maďarsko a Nemecko.

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.
č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Chcem podporiť nezávislé spravodajstvo

Zdroj