Lovci hoaxov z hlavnoprúdového denníka stále veria propagande o ufúľanom plyšovom medvedíkovi

Bratislava/Haag 25. mája 2018 (HSP/sme.sk/Foto:screenshot YouTube)
 
Samozvaní „lovci hoaxov“ z istého nemenovaného hlavnoprúdového denníka opäť ohurujú svojich čitateľov verklíkovaním dávno odhalenej manipulačnej konšpirácie o „zlom ruskom separatistovi“ z Donbasu, ktorý pózuje s ufúľaným plyšovým medvedíkom pri troskách zostreleného malajzijského Boeingu MH-17.

Na snímke muž drží plyšového medvedíka

Alibisticky sa pritom odvolávajú na slová akéhosi holandského advokáta Jeroma Skinnera, ktorý sa vraj ruského prezidenta Vladimíra Putina v otvorenom liste pýtal, či „videl fotografie separatistu, ako drží ufúľaného plyšového medvedíka ako by to bola karnevalová cena, a či pritom cítil prítomnosť zla”.
Vzhľadom na chronicky známu zápletku s dotyčnou fotografiou „lovci hoaxov“ zrejme rátajú s tým, že ľudia už zabudli na skutočnú pravdu, ktorá vyvracia celú konšpiráciu západnej propagandy v tomto konkrétnom prípade. Okrem inkriminovanej fotografie existuje totiž aj 12-sekundové video s celým situačným kontextom, ktoré odhaľuje špinavosť tejto rusofóbnej kampane.
Faktom je, že donbaský povstalec má veľmi ďaleko od toho, čo holandský právnik nazýva „prítomnosťou zla“. Z videa je totiž úplne zrejmé, že povstalec pri náleze plyšového medvedíka v troskách holandského lietadla naopak prejavil jednoznačnú sústrasť obetiam nešťastia, na znak čoho si sňal pokrývku hlavy a prežehnal sa, pričom plyšového medvedíka položil späť na pôvodné miesto.
Ako vidno, na odhalenie konšpirácie o zlom ruskom barbarovi, ktorý si vraj z trosiek lietadla privlastnil nejakú karnevalovú cenu, stačí 12-sekundové video. Lovcom hoaxov nestačili ani štyri roky, aby priznali túto špinavosť hlavnoprúdovej propagandy.
Gabriel Gačko
Video si môžete pozrieť tu

 
Príspevok Lovci hoaxov z hlavnoprúdového denníka stále veria propagande o ufúľanom plyšovom medvedíkovi zobrazený najskôr Hlavné správy.

ZDROJ >>

Kam sa chystáte?

Booking.com

Komentujte :)