Hon na podozrivého Anisa Amriho pokračuje. Ďalšia razia, dokonca v Dánsku. Tamojší policajti dostali tip a rozhodli sa prehľadať trajekt a prístav. Polícia v hone pokračuje a zatýka podozrivých.

Dánski policajti prehľadali prístav a trajekt v meste Grenaa na severe krajiny po správe, že tam videli hlavného podozrivého z útoku kamiónom v Berlíne. Pri prehliadke však nenašli nič, čo by naznačovalo jeho prítomnosť, oznámila dnes miestna polícia. Anis Amri je podľa posledných informácií násilnícky typ s temnou minulosťou.

Video

Nasadený vrtuľník aj psy

„Nič nenasvedčuje tomu, že sa nachádza alebo že bol v Grenaa,“ povedal novinárom policajný hovorca Klaus Arboe Rasmussen. Polícia podľa neho konala na základe informácií, ktoré dostala v stredu neskoro večer.

Lov na podozrivého teroristu

Pri zásahu polícia nasadila aj vrtuľník a hliadky so psami. Trajekt spoločnosti Stena Line mohol do švédskeho Varbergu vyplávať až s niekoľkohodinovým meškaním, keďže v ňom preverovali všetkých cestujúcich a vozidlá.

Zdemolované vianočné trhy v

Vražedný kamión z Berlína

Hliadky zostávajú

Rasmussen uviedol, že policajné hliadky zatiaľ – v čase, keď v celej Európe pokračuje pátranie po 24-ročnom Tunisanovi Anisovi Amrim – v oblasti zostanú.

Polícia zatýka podozrivých

Polícia po Amrim stále pátra. Pri razii dnes zatkla polícia v Dortmunde štyroch podozrivých.

Vysoká odmena za dolapenie

Nemecký Spolkový kriminálny úrad (BKA) medzitým vypísal odmenu vo výške 100.000 eur za informácie vedúce k zadržaniu Anisa Amriho, ktorého doklady sa našli v kamióne. Vyšetrovatelia ho zatiaľ považujú za hlavného podozrivého v prípade útoku kamiónom, pri ktorom v pondelok v Berlíne zomrelo 12 ľudí a 48 utrpelo zranenia.

Lov na podozrivého teroristu