Inkriminované zábery z miesta, ktoré slúži na stretávanie stúpencov salafizmu, zverejnila dnes večer regionálna verejnoprávna televízia RBB. Podozrivého Tunisana Anisa Amriho (24) tam zachytili kamery aj niekoľko dní pred útokom, a to 14. a 15. decembra. Berlínska polícia nechcela informácie RBB komentovať a odkázala na Spolkovú prokuratúru so sídlom v Karlsruhe, ktorá je poverená vyšetrovaním kauzy.

Moabitský spolok Fussilet 33, ktorý Úrad pre ochranu ústavy v Berline registruje ako miesto stretávania islamistov, poslúžil podľa tejto inštitúcie na radikalizáciu zväčša Turkov a ľudí pochádzajúcich z Kaukazu. V niektorých prípadoch prispel aj k ich zapojeniu do bojov v službách tzv. Daeš.

V spolku sa navyše zhromažďovali aj finančné prostriedky pre džihádistov. Na miestneho imáma dočasne uvalili vyšetrovaciu väzbu. Polícia musela počas razie v sídle spolku vyhodiť do vzduchu vchodové dvere a použila aj omračujúce granáty.

Pátranie v hlavnom meste, ani ďalších lokalitách Nemecka, či za jeho hranicami však zatiaľ neprinieslo očakávaný výsledok, a to ani napriek viacerým policajným akciám v okruhu Amriho kontaktných osôb či zastaveniu a prehľadaniu súpravy podzemnej železnice na stanici Mehringdamm, kontroly diaľkových autobusov, trajektu v Dánsku a podobne.