Riga 9. februára 2019 (TASR/HSP/Foto:TASR/Raimonds Volonts/Lotyšská tenisová federácia)
 
Slovenské tenistky prehrávajú po úvodnom dni stretnutia 1. kola II. svetovej skupiny Pohára federácie s domácim Lotyšskom 0:2. O druhý bod pre pobaltský tím sa na harde v Rige zaslúžila lotyšská jednotka Anastasija Sevastovová, ktorá si poradila s Annou Karolínou Schmiedlovou 6:4, 6:0. Od stavu 4:4 nestratila ani gem

Na snímke slovenská tenistka Anna Karolína Schmiedlová

Slovenská dvojka ani vo štvrtom vzájomnom zápase nenašla recept na vlaňajšiu semifinalistka US Open. Schmiedlová v prvom sete trikrát stratila podanie, čo sa ukázalo ako rozhodujúce. Sevastovová hrala svoj typický pestrý variabilný tenis, účinne využívala stopbaly. Za stavu 4:3 síce prišla o servis, no v ďalšom geme Schmiedlovú opäť brejkla a prvý set zakončila čistou hrou.
Na začiatku druhého dejstva viedla Schmiedlová pri svojom podaní 40:0, no Sevastovová následne získala päť fiftínov za sebou a ujala sa vedenia 1:0. Po dvoch víťazných bekhendoch Lotyška potvrdila brejk, definitívne zlomila odpor Schmiedlovej a napokon jej uštedrila “kanára”. Pri vlastnom servise premenila svetová dvanástka hneď prvý mečbal.
duel 1. kola II. svetovej skupiny Pohára federácie
Lotyšsko –  SLOVENSKO 2:0 po prvom dni
Jelena Ostapenková – Rebecca Šramková 7:5, 6:7 (5), 6:1
Anastasija Sevastovová – Anna Karolína Schmiedlová 6:4, 6:0
 
Príspevok Lotyšsko – Slovensko 2:0 po 1. dni, Sevastovová zdolala Schmiedlovú zobrazený najskôr Hlavné správy.