Londýnsku zoo otvoria v nedeľu; pri požiari uhynulo zrejme päť zvierat

Londýn 23. decembra 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Armando Franca)

Pri požiari v londýnskej zoologickej záhrade uhynul v sobotu deväťročný hrabáč takaru a zrejme aj štyri surikaty, ktoré sa doposiaľ nepodarilo nájsť. Záchranári na mieste ošetrili dovedna osem ľudí. Šesť z nich sa nadýchalo dymu, dvaja utrpeli drobné poranenia. Jednu z ošetrených osôb previezli do nemocnice, informovala spravodajská televízia Sky News. 
Ilustračné foto

Pri požiari, ktorý vypukol v sobotu nadránom približne o 06.00 h miestneho času v reštaurácii a obchode so suvenírmi v londýnskej zoologickej záhrade, zasahovalo 72 hasičov a desať hasičských vozidiel. Pod kontrolu oheň dostali po zhruba troch hodinách.
Príčina požiaru doposiaľ známa nie je, vedenie zoo však už oznámilo, že záhradu otvoria pre verejnosť už v túto nedeľu, a síce na Štedrý deň.
“Bohužiaľ naši veterinári potvrdili smrť Mishu, deväťročného hrabáča takaru. Nájsť sa doposiaľ nepodradilo ani štyri surikaty, pričom predpokladáme, že taktiež uhynuli,” uviedlo “zdrvené” vedenie zoo. Dodalo, že všetky ostatné zvieratá majú teraz pod drobnohľadom veterinári a doposiaľ nič nenasvedčuje tomu, že pri požiari utrpeli nejakú ujmu. Pozorovať ich však budú aj v nadchádzajúcich dňoch.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

ZDROJ >>

Kam sa chystáte?

Booking.com

Komentujte :)