Londýn 16. novembra 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR/Aidan Monaghan/Sony – TriStar Picture/AP)

Obvinenia voči hercovi sa vynorili po tom, ako sa vo svete objavila celá záplava podobných tvrdení proti iným známym mužom
Londýnske divadlo Old Vic dostalo už 20 “osobných obvinení” z nevhodného správania, ktorého aktérom mal byť americký herec Kevin Spacey. Ten bol v rokoch 2004-15 umeleckým riaditeľom tejto inštitúcie, informovala agentúra DPA.
Na snímke je americký herec Kevin Spacey v úlohe J. Paula Gettyho v thrilleri Všetky prachy sveta

Incidenty sa podľa štvrtkového vyhlásenia divadla odohrali v rokoch 1995-2013, pričom len jediný z nich bol v minulosti vedeniu tejto inštitúcie aj nahlásený.
“Počas jeho pôsobenia bolo Old Vic v jedinečnej pozícií, že pri jeho kormidle bola hollywoodska hviezda, okolo ktorej existoval kult osobnosti,” uviedlo vedenie divadla vo vyhlásení.
Dodalo, že podľa doterajších zistení vyplývajúcich z vyšetrovania Spaceyho mohla práve hercova popularita a status brániť “obzvlášť služobne mladším zamestnancom a mladým hercom”, aby o tom hovorili a požiadali o pomoc.
Divadlo obvinenia voči Spaceymu hlboko zasiahli a znepokojili. “Skutočne a hlboko súcitím so všetkými, ktorí sa vyslovili a povedali, že im bolo nejakým spôsobom ublížené konaním môjho predchodcu,” uviedol Matthew Warchus, ktorý Spaceyho nahradil vo funkcii umeleckého šéfa divadla.
“Tieto obvinenia boli šokom a znepokojivým prekvapením pre mnohých z nás,” povedal ďalej. “Je nesprávne, neférové a nezodpovedné povedať, že každý o tom (Spaceyho správaní) vedel,” dodal.
Londýnska Metropolitná polícia začiatkom novembra informovala, že prešetruje obvinenie zo sexuálneho napadnutia v roku 2008. Jeho aktérom mal byť Spacey, voči ktorému už podobné tvrdenia zazneli aj v Spojených štátoch.
Obvinenia z nevhodného správania tohto amerického herca sa vynorili po tom, ako sa vo svete objavila celá záplava podobných tvrdení proti iným známym mužom, z ktorých prvé boli namierené voči hollywoodskemu magnátovi Harveymu Weinsteinovi.