Londýn 8. októbra 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Kirsty Wigglesworth)
 
Londýnska polícia prepustila dnes 47-ročného muža, ktorého zadržali pre podozrenie z nebezpečnej jazdy po tom, ako v sobotu pri náraze autom do chodov pred Prírodopisným múzeom v britskej metropole zranil 11 ľudí.

Ilustračné foto

Polícia v dnešnom oznámení uviedla, že vodič je po prepustení naďalej vyšetrovaný. Voči mužovi, ktorého totožnosť nezverejnili, zatiaľ nevzniesli obvinenia.
K nárazu vozidla do chodcov došlo v sobotu popoludní na rušnom mieste, ktoré je vyhľadávané turistami, pretože sa tam nachádza viacero známych londýnskych múzeí. Vzhľadom na to i počet zranených vznikli pôvodne obavy, že mohlo ísť o teroristický útok.
Polícia to po niekoľkých hodinách vylúčila s tým, že prípad vyšetruje ako bežnú dopravnú nehodu nesúvisiacu s terorizmom.
V dnešnom oznámení tiež uviedla, že väčšinu zo zranených už prepustili z nemocnice a žiaden z nich neutrpel závažné zranenia.
V Británii platí v súčasnosti druhý najvyšší z piatich stupňov ohrozenia terorizmom, čo znamená, že tamojšie úrady rátajú s vysokou pravdepodobnosťou útoku.
V Londýne sa tento rok odohrali dva útoky, pri ktorých extrémisti zámerne vrážali na mostoch do chodcov, čo si vyžiadalo obete na životoch.
 
Príspevok Londýnska polícia prepustila vodiča zadržaného po náraze do chodcov zobrazený najskôr Hlavné správy.