Londýn 22. apríla 2018 (HSP/Sputnik/Foto:TASR/AP-Matt Dunham)
 
Policajti vo Veľkej Británií majú podozrenie, že do pokusu o otrávenie bývalého plukovníka GRU Sergeja Skripaľa a jeho dcéry v Salisbury môže byť zapojený bývalý agent FSB, ktorý pracoval pod pseudonymom Gordon, uvádza bulvár Sunday People s odvolaním sa na vlastné zdroje.

Na snímke policajti hliadkujú pred policajnou páskou neďaleko miesta, kde našli bývalého ruského špióna Sergeja Skripaľa a jeho dcéru Juliju

Podľa informácií novín 54 ročný “bývalý agent FSB” pravdepodobne použil vymyslené meno Michail Savickis a ešte dva pseudonymy. Polícia sa bojí, že mohol odísť z Veľkej Británií do Ruska, ako uvádzajú noviny, polícia predpokladá, že za útokom na Skripaľovcov stojí skupina šiestich ľudí.
Ešte skôr noviny Daily Telegrapg, že polícia a rozviedka Veľkej Británie identifikovali hlavných podozrivých v prípade otravy v Salisbury. Podľa novín si zástupcovia britských orgánov myslia, že útok na Skripaľovcov vykonala útočná skupina, ktorú kontroluje ruská vláda (viac TU).
Protiteroristické oddelenie Scotland Yardu sa snaží zahájiť stíhanie podozrivých, ktorí sa podľa jeho názoru už vrátili do Ruska, uviedol Telegraph. Zástupca Scotland Yardu odmietol Sputniku poskytnúť stanovisko.
Vzťahy Ruska a Británie sa prudko zhoršili na pozadí incidentu v Salisbury, kde bol otrávený Sergej Skripaľ a jeho dcéra Júlia. Londýn tvrdí, že za otravou nervovo paralitickou látkou A -234 stojí ruský štát. Moskva obvinenie kategoricky odmieta. Ruský minister zahraničných vecí Sergej Lavrov pre Sputnik uviedol, že látka, ktorú Západ označuje ako Novičok a ktorá bola údajne použitá v Salisbury bola vo výzbroji používaná USA. Jeho výroba je elementárna.
 
 
Príspevok Londýn z útoku na Skripaľovcov podozrieva bývalého agenta FSB zobrazený najskôr Hlavné správy.