Sereď 12. marca 2018 (HSP/Foto:

Jedno z najväčších a najmodernejších centier reverznej logistiky spoločnosti Amazon, ktoré sa nachádza v Seredi,poprvýkrát otvorilo svoje priestory pre návštevy študentov vysokých škôl. Podujatie sa konalo v rámci špeciálneho programu s názvom „Academics@Amazon”, ktorý spoločnosť len nedávno predstavila na Slovensku a v Česku.

Študenti na prehliadke logistického centra Amazon v Seredi

Zámerom „Academics@Amazon” je nadviazať partnerstvo s tými najlepšími univerzitami naprieč celou Európou. Iniciatíva  spoločnosti sa zameriava aj na úzku spoluprácu s profesormi z vysokých škôl, ktorímajú možnosť navštíviťAmazon a dozvedieť sa o možnostiach, ktorými im spoločnosť môže pomôcť pri procese výučby.„Sme veľmi nadšení zo spolupráce s miestnymi univerzitami.Pozvali sme niekoľko profesorov z vysokých škôl, aby navštívili Amazona videli, ako u nás fungujú pracovné procesy. Zároveň sa dozvedia, aké možnosti majú študenti, ktorí sa spolu s nami môžu stať budúcimi lídrami,“ vysvetľuje Georgina Yellowlees, riaditeľka pre nábor talentov, Operations EU. Spoločnosť pre univerzity okrem prehliadok logistických centier organizuje aj odborné prednášky sozamestnancami Amazonu.

Prvými boli študenti z Fakulty managementu UK
Prvými, ktorí využili možnosť oboznámiť sa s Amazonom priamo v jeho logistickom centre, bolo vyše tridsať študentov Fakulty managementu Univerzity Komenského z Bratislavy. Okrem toho sa stretlis jeho generálnym manažérom Mattom Greenom a priamo od jeho tímu sa dozvedelidetaily, ako e-commerce centrum funguje.

Študenti UK spolu s Mattom Greenom, generálnym manažérom Amazonu v Seredi

Marcel Madarasz, predseda študentskej organizácie FM UK, považuje takúto formu prepojenia akademickej obce a praxe za nesmierne prínosnú a výnimočnú. K možnosti vidieť Amazon zvnútra vysvetľuje: „Chceli sme sa dozvedieť viac o Amazone a zaujíma nás, čo presne robí  v strednej Európe. Vidieť jedno z najmodernejších logistických centier spoločnosti je neuveriteľná príležitosť pre našich študentov, a preto sme to nemohli premeškať. Tiež by sme radi nadviazali intenzívny kontakt a oboznámili sa s programom stáží a pracovných príležitostí pre našich študentov do budúcnosti.
Amazon ponúka pracovné príležitosti pre skúsených odborníkov, ale aj pre ľudí, ktorí práve začínajú svoju kariéru. Spoločnosť im od prvého dňaponúka atraktívnu mzdu a balíček rôznych benefitov. Logistické centrum v Seredi môžu univerzity považovať za miesto, kde sa študenti dozvediamnožstvo informácii o moderných technológiách od skúsenýchprofesionálov.„Na slovenských univerzitách je mnoho šikovných študentov. Vďaka ich návšteve u nás sa môžu dozvedieť veľa faktov o Amazone a jeho inovatívnych technológiách, ktoré tu využívame,“dodáva na záver Matt Green, generálny riaditeľ logistického centra v Seredi.
Redakciu informovala
Michaela Hollá, Account Manager, SKPR STRATEGIES, s.r.o.