Bratislava 20. novembra 2019 (SITA/HSP/Foto:TASR-Dano Veselský)

Jedným z najlepších hráčov slovenského mužstva pri rozlúčke s kvalifikáciou o postup na futbalové majstrovstvá Európy 2020 bol Stanislav Lobotka. Utorkový triumf v Trnave nad Azerbajdžanom 2:0 ho tešil, ale radosť kazila skutočnosť, že nepriniesol aj miestenku na šampionát

Na snímke Stanislav Lobotka

„Víťazstvo je pekné, ale nie také krásne, ako by bolo to, keby sme postúpili. Žiaľ, my sme nemohli ovplyvniť výsledok duelu Wales – Maďarsko, ale veríme, že cez play-off sa dá ešte postúpiť,“ nestráca nádej stredopoliar Celta Vigo.

Slováci podali lepší výkon v prvej štyridsaťpäťminútovke, keď svoju jednoznačnú prevahu pretavili do vedúceho gólu Róberta Boženíka. V závere poistil výhru Hapalovho tímu Marek Hamšík. „Myslím si, že v prvom polčase sme boli jasne lepší, v druhom začal hrať dobre aj súper. Azerbajdžanci dobre kombinovali, ale až na jednu strelu v závere sa do väčších príležitostí nedostali. Koniec stretnutia sme si už postrážili. Najdôležitejšie bolo nestrácať loptu. V druhom dejstve sme po jej zisku chceli ísť rýchlo dopredu, párkrát sme ju stratili a to potom stojí veľa síl. Azerbajdžanci vedia hrať futbal, tiež majú svoju kvalitu, veď remizovali s Chorvátmi a potrápili Maďarov i Walesanov,“ zhodnotil Lobotka záverečné vystúpenie v boji o EURO 2020.

Pre slovenských reprezentantov nebolo po jednoznačnej prehre v Chorvátsku (1:3) a vzhľadom na situáciu, že svoj osud nemali vo vlastných rukách, jednoduché pripraviť sa na záverečný duel kvalifikácie. „Nebolo to vôbec príjemné, ale ani súper nebol v psychickej pohode. Patrí to však k futbalu,“ priznal trenčiansky rodák.

Slovensko obsadilo v E-skupine 3. priečku s bilanciou 4 výhry – 1 remíza – 3 prehry. „Mrzí nás táto kvalifikácia. Vyhrali sme dvakrát nad Maďarskom, s Walesom sme odohrali výborné zápasy. Lepšie ako v minulosti. Chýbal nám však nejaký gól či šťastie. S Chorvátskom nikto nemohol očakávať body. Práve dvojzápas s Walesom rozhodol o tom, že sme nepostúpili. Ak sme chceli ísť ďalej, aspoň raz sme mali vyhrať,“ dodal Lobotka.

Pri ojedinelých príležitostiach hostí podržal mužstvo SR brankár Martin Dúbravka. So spoluhráčmi stroskotali v skupine na Walese, v play-off Ligy národov, v ktorej si môžu ešte vybojovať postup, ich opäť čaká ostrovný protivník – Írsko. Podľa jeho slov nič nie je stratené: „Je to šanca, ktorej sa treba chytiť. Musíme sa dôkladne pripraviť. Máme teraz pred sebou pár mesiacov, keď sa budeme venovať iba klubovým povinnostiam, ale v marci sa treba sa o túto príležitosť pobiť, skúsiť to. Musíme ísť odhodlane a sebavedome, vyťažiť z našich silných stránok, vyvarovať sa chýb. Prečo nevyužiť túto šancu a takto sa dostať na ME?“

Dúbravka sa do ďalších reprezentačných povinností sústredí na povinnosti v anglickom tíme Newcastle United. „Verím, že nadviažeme na momentálnu pohodu, pozitívne výsledky a budeme zbierať body. Náš káder má totiž svoju kvalitu,“ zaželala si brankárska jednotka národného tímu SR.

Nezávislé spravodajstvo musí byť zachované!
Plánujeme skvalitniť užívateľské prostredie Hlavných správ a dať vám možnosť sledovať ich bez reklám.
č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Plánujeme prijatie ďalších redaktorov.
Podporte naše úsilie.

PODPORUJEM nezávislé spravodajstvo

Zdroj