Madrid 23. mája 2018 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Christian Palma)
 
Novým trénerom španielskeho futbalového klubu Celta Vigo sa stal Argentínčan Antonio Mohamed, ktorý sa s vedením dohodol na dvojročnej zmluve. Na poste vymenil Juana Carlosa Unzueho, ktorý odišiel po tom, čo sa tím z Galície neprebojoval do pohárovej Európy a v tabuľke La Ligy 2017/2018 skončil až na 13. mieste.

Na snímke uprostred tréner Antonio Mohamed

Štyridsaťosemročný Mohamed povedie v Celte aj duo slovenských futbalistov – Stanislava Lobotku a Róberta Mazáňa. Čerpať môže z bohatých trénerských skúseností, ktoré nabral v Argentíne a Mexiku. Tam viedol kluby ako Huracan, Independiente, Tijuana, America či Monterrey. S Independiente vyhral v roku 2010 Copa Sudamericana, po Pohári osloboditeľov (Copa Libertadores) druhú najvýznamnejšiu klubovú súťaž v Južnej Amerike. Majstrovské tituly získal aj v Mexiku s Tijuanou, Americou a Monterrey, v poslednom z nich trénoval uplynulé tri roky.
Bývalý stredopoliar má na konte aj štyri reprezentačné štarty za Argentínu (1 gól), v roku 1991 bol v kádri víťaza Copa America. Informovala o tom agentúra AP.
 
Príspevok Lobotku s Mazáňom povedie v Celte Vigo Argentínčan Mohamed zobrazený najskôr Hlavné správy.