Londýn 27. apríla 2018 (HSP/kath.net/Foto:TASR/AP-Gregorio Borgia)
 
Damian Thompson, možno najznámejší katolícky žurnalista Veľkej Británie, v komentári pre „Spectator“ v súvislosti s prípadom „Alfie“ kritizoval katolícku cirkev v Anglicku. Pripomenul, že Alfieho otec Evans je katolík. Od miestnych biskupov nedostal nijaké pastoračnú či morálnu podporu. Práve naopak. Kňaza, ktorý bol dennodenne duchovnou oporou rodičov Alfieho, povolal z nemocnice. Podľa Thompsona je zdanie, že miestny arcibiskup podporuje nemocnicu.

Na snímke Thomas Evans, otec nevyliečiteľne chorého britského chlapca Alfieho

V stredu katolícky arcibiskup Liverpoolu, Malcolm McMahon podľa katolíckych novín „The Tablet“ vyhlásil, že katolíci Liverpoolu sú „veľmi zarmútení“ z prípadu Alfieho a jeho rodičov. No kritika správania sa nemocnice  a anglických sudcov, ktorí Alfieho de facto väznia, sa nevyslovila. Napriek stále väčším protestom na celom svete arcibiskup nemocnicu ešte pochválil.
Povedal: „Myslím, že robia všetko, čo je ľudsky možné.“ Arcibiskup dokonca potom bránil anglický zdravotný systém a tvrdil, že sa to zakladá iba na súcite a ponúka sa tak zaistenie „práv individuálneho dieťaťa“.
Thompson kritizoval aj mlčanie samozvaných chápateľov Františka v tomto prípade: „Zatiaľ čo pápež sa s veľkým zápalom zasadzuje za chlapčeka, od  ´Františkových interpretov´ vychádza iba veľké mlčanie.“
 
Príspevok Liverpoolsky arcibiskup stiahol z nemocnice kňaza, ktorý bol duchovnou oporou rodičov Alfieho zobrazený najskôr Hlavné správy.