Vilnius 26. júla 2018 (HSP/Foto:TASR-Jakub Kotian)
 
Litovský minister zahraničia Linas Linkevičius odhaduje, ako prebehnú budúcoročné voľby v Litve. Varuje, že Rusko sa bude miešať do budúcoročných volieb v Litve, a preto sa na to v tejto pobaltskej krajine musia pripraviť.

Na snímke minister zahraničných vecí Litvy Linas Linkevičius

„Je naivne si myslieť, že Litva sa stane výnimkou a že zostaneme nepovšimnutí. Samozrejme, pre Rusko nie sme asi tým najdôležitejším štátom, kde treba vyvolávať zmätok. Ale pretože sa to stáva prakticky vo všetkých krajinách, prečo by sa to nemohlo stať v Litve? Ako vidíme, zabezpečuje sa to elektronickým spôsobom, prostredníctvom použitia prostriedkov strategickej komunikácie, agentov vplyvu a iných prostriedkov. Musíme sa na to pripraviť“, varoval litovský minister vnútra Linas Linkevičius.
Litovské médiá v tejto súvislosti pripomenuli, že na budúci rok v Litve sa uskutočnia prezidentské voľby a regionálne voľby a taktiež sa budú konať voľby do Európskeho parlamentu. Okrem toho niektorí politici navrhujú zorganizovať spolu s voľbami aj referendum o zavedení dvojitého občianstva.
Eugen Rusnák
 
Príspevok Litovský minister zahraničia varuje, že Rusko sa bude miešať do budúcoročných volieb v Litve zobrazený najskôr Hlavné správy.