Liptovský Mikuláš 15. septembra 2017 (HSP/Foto:Facebook-Mesto Liptovský Mikuláš)

V nedeľu 17. septembra budú počas envirojazdy v Liptovskom Mikuláši uzatvorené niektoré miestne komunikácie. Upozorňujeme vodičov, že v čase o 16., o 17. a o 18. hodine v trvaní približne po 20 minút bude pre automobilovú dopravu uzatvorená ulica Školská, Kuzmányho aj M. Pišúta, cez ktoré povedie cyklojazda. Na dopravnú situáciu budú dohliadať príslušníci mestskej polície. V prípade nepriaznivého počasia sa envirojazda mestom neuskutoční.
V nedeľu 17. septembra budú počas envirojazdy v Liptovskom Mikuláši uzatvorené niektoré miestne komunikácie

V rámci envirojazdy môžete 17. septembra prísť na Námestie osloboditeľov na bicykli, korčuliach či kolobežke a absolvovať okruhy okolo centra v troch možných časoch o 16:05, 17:00 a 18.00 hod. Podporíte tým životné prostredie, nemotorovú dopravu a zdravý životný štýl. V programe na námestí vystúpi Freeze dance group, pripravené sú súťaže pre deti, ukážka činnosti mestskej polície, testovanie elektrobicyklov a elektromobilov či atrakcie pre deti.
Počas Európskeho týždňa mobility (16. – 22. septembra) sa mesto Liptovský Mikuláš okrem envirojazdy zapojilo aj novou aktivitou – organizujeme cykloraňajky na cyklochodníku. Tie sa uskutočnia 22. septembra v rámci Dňa bez áut  – kto príde na bicykli, kolobežke ale napríklad aj pešo podporiť nemotorovú dopravu k odpočívadlu na cyklochodníku pri Iľanovskom moste, bude pre neho v čase od 7:00 do 8:30 h nachystané zdravé občerstvenie.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.