Lipták po prehre v Minsku priznal: “Štvorhra je naša Achillova päta”

Minsk 22. apríla 2018 (TASR/HSP/Foto:TASR-Pavel Neubauer)
 
Matej Lipták po prehre v Bielorusku priznal, že štvorhra je Achillova päta slovenského fedcupového tímu. Podľa slov kapitána družstva je najvyšší čas s tým niečo spraviť. Lipták tvrdí, že mladé tenistky treba už v juniorskom veku nabádať, aby hrávali na turnajoch nielen dvojhry, ale aj debla.

Na snímke kapitán tímu Slovenska Matej Lipták

Viktória Kužmová s Annou Karolínou Schmiedlovou nestačili v rozhodujúcom zápase na harde v Minsku na tandem Vera Lapková, Lidia Morozovová. Slovenky nepostúpili medzi elitnú fedcupovú osmičku. “Dlhé roky doplácame na to, že na rozdiel od Češiek, Nemiek, Rumuniek či Austrálčaniek nemáme kvalitný deblový pár. Máme dobré singlistky, no ak rozhoduje štvorhra, ťaháme takmer vždy za kratší koniec. Bielorusky nehrali perfektne, no v dôležitých momentoch ukázali väčšie deblové skúsenosti a boli sebavedomejšie,” priznal v rozhovore pre TASR šéf slovenskej lavičky.
Lipták chcel pôvodne postaviť Janu Čepelovú, no tá sa necítila zdravotne fit. Príležitosť dostala Schmiedlová, ktorá hráva štvorhry iba sporadicky: “Škoda, že nemohla nastúpiť Janka. Mala problémy s lakťom a nemohla servovať. Kaja predsa len nie je deblistka, navyše zápas s bieloruskou jednotkou Arinou Sobolenkovou jej odčerpal sily.”
 
Príspevok Lipták po prehre v Minsku priznal: “Štvorhra je naša Achillova päta” zobrazený najskôr Hlavné správy.

ZDROJ >>

Kam sa chystáte?

Booking.com

Komentujte :)