Bratislava 7. októbra 2018 (HSP/Foto: Kombosnímka HSP/TASR)
 
Daniel Lipšic, ktorý ako advokát pozostalých má prístup k vyšetrovaciemu spisu, sa poznal s podozrivou z objednania vraždy novinára Alenou Zs. Podľa portálu GINN si spolu písali, aj sa stretávali

Kombosnímka: vpravo Alena Zsuzsová, vľavo Daniel Lipšic

Investigatívni novinári z GINN zverejnili komunikáciu medzi Danielom Lipšicom a Alenou Zs., ktorá zaberá 63 strán.
Rovnako ako Lipšic sa s Alenou Zs. poznal aj podnikateľ Marián Kočner. Práve jeho médiá označujú ako osobu, ktorá si mala vraždu Kuciaka cez Alenu Sz. objednať.
Lipšic v relácii Na telo povedal, že stopy vedu k dvom rôznym objednávateľom. Je však zaujímavé, že všetky médiá ako na pokyn začali zverejňovať práve meno Kočnera. Odkiaľ na to došli, keď polícia takéto informácie neposkytla, je nejasné. Policajný prezident Milan Lučanský však na tlačovej konferencii povedal, že raziu na Kuciakovych vrahov museli uskutočniť o mesiac skôr ako plánovali, keďže hrozilo prezradenie zo strany niektorých právnych zástupcov.
„Možných vykonávateľov skutku sme mali už mesiac. Monitorovali sme ich, riešili sme ich zvyky a spôsoby. Snažili sme sa dostať aj k objednávateľovi. Museli sme však zohľadniť fakt, že niektorí právni zástupcovia, ktorí majú viacero informácií zo spisu, mali informácie aj o tom, že táto akcia je pripravovaná“ (viac TU).
Lipšic bol už v minulosti pri kauze „Lipšicovo stádo“ podozrivý, že vynášal informácie zo spisov a dával ich na zverejnenie svojim spriazneným novinárom, ktorí potom ovplyvňovali verejnú mienku v jednotlivých kauzách želaným smerom.
Lipšic figuroval aj pri objavení sa prepisu telefonického rozhovoru medzi Bakim Sadikim a sudcom Najvyššieho súdu Štefanom Harabinom.
Lipšic údajný prepis telefonátu zverejnil v parlamente, keďže tam mal výrokovú imunitu. Novinári z tzv. Lipšicového stáda už celú záležitosť prezentovali ako fakt a v televízii Markíza prepis prerozprávali terajší poslanec za OĽaNO Gábor Grendel a bývalý hovorca poslanca Galka z SaS Ivan Rudolf. Punc pravdivosti tomu mala dať Generálna prokuratúra, ktorá pravosť prepisu pre médiá potvrdila. Práve tu smerovala Harabinova žaloba.
Generálna prokuratúra nevedela na súde predložiť ani nahrávku, ani odpočúvací spis a ani ďalšie náležitosti, ktoré k súhlasu k odposluchu prináležia, že kto dal príkaz na odposluch, kto ho schválil atď. Harabin následne vysúdil od prokuratúry 150-tisíc eur odškodné. Lipšica žalovať nemohol, lebo ten mal v parlamente, kde prepis zverejnil, výrokovú imunitu. Harabinovej žiadosti o vydanie Lipšica na trestnoprávne konanie parlament nevyhovel.
 
Príspevok Lipšic sa s objednávateľkou vraždy Alenou Zs. pozná osobne. Vymieňali si intímne správy, aj sa stretávali. Ich komunikáciu zverejnili investigatívni novinári z portálu GINN zobrazený najskôr Hlavné správy.