Bratislava 27. marca 2019 (SITA/HSP/Foto:TASR/AP-Photo by Joel Ryan/Invision/AP)
 
Americký spevák, skladateľ a klavirista Lionel Richie vydá album Live from Las Vegas. Jeho prvá nahrávka pod hlavičkou Capitol Records sa dostane na trh 23. augusta. Nahral ju počas jedného zo svojich koncertov v Zappos Theater v Planet Hollywood Hotel and Casino. Na záznam zaradil aj skladby ako napríklad Truly, Three Times a Lady, Brick House, Say You, Say Me či Hello

Na snímke Lionel Richie

Live from Las Vegas sa dostane na trh v troch edíciách, pričom tá základná ponúkne dvanásť piesní. Ďalšie dve budú mať každá o tri skladby naviac. Šesťdesiatdeväťročný interpret takisto ohlásil turné po USA a Kanade. “Veľmi sa teším, že môžem vydať album Live from Las Vegas a podeliť sa oň s mojimi fanúšikmi. Takisto sa veľmi teším, že vyrazím toto leto na turné – bude to jedna veľká párty,” vyjadril sa rodák z Tuskegee v Alabame.
Lionel Brockman Richie Jr. odštartoval kariéru v roku 1968 v skupine Commodores, s ktorou vydal niekoľko štúdioviek. V roku 1982 sa vydal na sólovú dráhu, pričom hneď s prvými piesňami zaznamenal výrazné úspechy. Doteraz uviedol na trh desať sóloviek, medzi ktoré patria napríklad Lionel Richie (1982), Can’t Slow Down (1983), Dancing On The Ceiling (1986), Louder Than Words (1996), Just For You (2004), Just Go (2009) alebo Tuskegee (2012). Spolu s Michaelom Jacksonom napísal hit We Are The World, ktorý naspievala superskupina USA for Africa. Na konte má štyri ceny Grammy, Oscara i Zlatý glóbus.
 
Príspevok Lionel Richie vydá album Live from Las Vegas zobrazený najskôr Hlavné správy.