Washington 20. septembra 2018 (HSP/Sputnik/Foto:wikimedia)
 

Útočná skupina lodí amerického vojenského námorníctva na čele s lietadlovou loďou Harry Truman zahájila operácie v Stredozemnom mori, oznámil web vojenského námorníctva USA.

Na snímke lietadlová loď Harry Truman

Podľa dostupných informácií operácie sa uskutočňujú „na ďalšiu podporu spojencov v NATO, európskych a afrických partnerských krajín, partnerov v koalícii a zájmov národnej bezpečnosti USA v Európe a Afrike”.
Podľa slov veliteľky šiestej flotily Lisy Franchettiovej sa v priebehu pobytu skupiny lodí v Stredomorí plánuje nacvičiť „celé spektrum námorných operácií”.
Okrem lietadlovej lode, ktorá nesie deväť letiek palubného letectva vrátane vrtuľníkov, patrí do zloženia skupiny raketový križník Normandy a niekoľko torpédoborcov.
V súčasnej dobe sa nachádza v Stredozemnom mori niekoľko bojových lodí členských krajín NATO.
Pred niekoľkými dňami priplával do Perského zálivu torpédoborec The Sullivans vojenského námorníctva USA s 56 okrídlenými raketami na palube, a na leteckú základňu Al-Udeid v Katare bol premiestnený strategický bombardér B-1B vojenského letectva USA s 24 okrídlenými raketami „vzduch-zem” AGM-158 JASSM.
 

Príspevok Lietadlová loď vojenského námorníctva USA Harry Truman vplávala do Stredozemného mora zobrazený najskôr Hlavné správy.