Lietadlo, ktorým letel Richard Raši do USA, malo technické problémy

Pittsburgh/Bratislava 19. júla 2018 (TASR/HSP/Foto:TASR-Pavol Zachar)
 
Vládny špeciál, ktorým letel v sobotu (14.7.) podpredseda vlády pre investície a informatizáciu Richard Raši (Smer-SD) na pracovnú cestu do Spojených štátov amerických, mal technické problémy. TASR to potvrdil vicepremiér, ktorý bol o situácii informovaný.

Na snímke podpredseda vlády SR pre investície a informatizáciu Richard Raši

“Počas letu do Spojených štátov sa vyskytol menší technický problém v oblasti jedného zo skiel na lietadle. Našťastie išlo o problém, ktorý nebolo treba riešiť núdzovým pristátím,” povedal Raši. Piloti ho ako vedúceho delegácie informovali. “Postupovalo sa presne podľa manuálu a všetko prebehlo v poriadku,” doplnil.
Problém delegácii skomplikoval situáciu, keďže sa mala špeciálom presúvať z New Yorku do Pittsburghu. Delegácia tak zvolila náhradné riešenie, aby stihla rokovanie s najvyšším vedením spoločnosti U. S. Steel.
Lietadlo by už podľa Rašiho informácií malo byť opravené. “Verím, že sa domov dostaneme tak, ako sme plánovali,” podotkol. Vicepremiér odcestuje späť na Slovensko v sobotu 21. júla. Prílet je plánovaný v nedeľu dopoludnia.
Raši je na pracovnej návšteve, počas ktorej vystúpil na pôde Organizácie spojených národov, kde predstavil prvú dobrovoľnú správu o tom, ako bude Slovensko plniť ciele udržateľného rozvoja. Zároveň absolvoval viaceré stretnutia vrátane schôdzky s najvyšším vedením U. S. Steel v Pittsburghu.
 
Príspevok Lietadlo, ktorým letel Richard Raši do USA, malo technické problémy zobrazený najskôr Hlavné správy.

ZDROJ >>

Kam sa chystáte?

Booking.com

Komentujte :)