Londýn 14. decembra 2017 (TASR/HSP/Foto:Paul Golding Twitter)

Lídra krajne pravicovej politickej skupiny Britain First (Británia na prvom mieste) Paula Goldinga zatkla vo štvrtok severoírska polícia, vyšetrujúca prejavy na zhromaždení v auguste. Zatkla ho, keď prišiel na súd podporiť svoju prvú podpredsedníčku Jaydu Fransenovú, ktorá čelí obvineniam z trestných činov z nenávisti. Informovali o tom tlačová agentúra DPA a tiež britská televízia Sky s odvolaním sa na svoje zdroje.
Na snímke Paul Golding

Vo vyhlásení severoírskej polície sa uvádza: “Detektívi, vyšetrujúci prejavy na zhromaždení z názvom ‘Severné Írsko proti terorizmu’ tento rok v nedeľu 6. augusta, zatkli dnes, 14. decembra, v oblasti mesta Belfast 35-ročného muža. Odviedli ho na vypočúvanie na policajnú stanicu Musgrave v Belfaste.”
Agentúra DPA napísala, že Goldinga zadržali pred budovou belfastského súdu, kam prišiel podporiť Fransenovú.
Fransenová, ktorej protimoslimské videá zverejnené na Twitteri retvítoval minulý mesiac americký prezident Donald Trump, dorazila na súd s Goldingom. Obvinenia, ktorým Fransenová čelí, sa týkajú jej príhovoru na spomínanom zhromaždení 6. augusta.
Politička nakrútila aj ďalšie protimoslimské video v Belfaste a v stredu ho zverejnila na internete.
Fransenová stojaca pred “mierovým múrom” v Belfaste, ktorý rozdeľuje súperiace komunity protestantov a katolíkov, vyhlásila: “Toto je Británia v roku 2030. Islamizácia Británie dopadne tak, že v našej krajine budú obe strany oddeľovať takéto múry,” uviedla. “Padáme do občianskej vojny,” dodala.
Fransenová sa už skôr poďakovala Trumpovi za retvítovanie troch videí, ktorých pôvod je stále nejasný, a apelovala naňho, aby pomohol v jej právnom boji v belfastskom prípade.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.