Líder Hamasu ocenil Irán za podporu Palestínčanov

Palestína 21. januára 2018 (HSP/Foto: TASR/AP-Suhaib Salem)

Dmitrij Salov sa na portáli anna news venuje vyhláseniu Ismaila Haniya, lídra palestínskej islamistickej organizácie Hamas. Vyjadril svoju vďaku hlavnému lídrovi Iránu Alí Chameneimu za podporu a pomoc, ktorú Irán a jeho lídri poukazujú Palestínčanom v ich boji proti izraelskej okupácii
Exilový vodca palestínskeho islamistického hnutia Hamas Chálid Mašál (vľavo) a Ismail Haniya (vpravo)

Líder Hamasu prisľúbil, že v krátkej dobe začne nová aktívna etapa boja proti izraelskej okupácii.
“So začiatkom novej aktívnej národnej intifády na Západnom brehu Jordánu a v Jeruzaleme, z Allahovej vôle prekazíme zákerné plány všetkých, ktorí chcú zabrániť palestínskemu právu na sebaurčenie,” uviedol líder Hamasu.
Izrael sa momentálne pripravuje na novú intifádu zo strany Palestínčanov. Pred niekoľkými týždňami iránsky prezident Hassan Ruháni uviedol, že hneď po rozdrvení ISIS sa hlavnou prioritou islamského sveta stane vyriešenie palestínskeho problému.
Napätie na Západnom brehu Jordánu vzrástlo krátko po tom, ako Donald Trump uznal Jeruzalem za hlavné mesto Izraela. Trumpovo rozhodnutie vyvolalo protiamerické a protiizraelské protesty v celom arabskom svete, v najbližšej dobe môže Izrael čeliť výraznému zhoršeniu bezpečnostnej situácie v krajine.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

ZDROJ >>

Kam sa chystáte?

Booking.com

Komentujte :)