Líder demokratov v Senáte dosiahol s Trumpom istý pokrok ohľadom rozpočtu

Washington 19. januára 2018 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP/Jacquelyn Martin)

Napriek dosiahnutiu určitého pokroku musia ďalej pokračovať rokovania o návrhu zákona o krátkodobom financovaní vlády USA; jeho schválením sa americká federálna vláda vyhne blokovaniu štátnych financií, označovanom ako government shutdown.
Na snímke Chuck Schumer

Myslí si to líder demokratickej menšiny v Senáte Chuck Schumer, ktorý sa takto vyjadril v piatok po tom, ako sa v Bielom dome stretol s americkým prezidentom Donaldom Trumpom. Schôdzku s prezidentom opísal Schmuer podľa agentúry DPA ako “dlhú a podrobnú”.
Podľa lídra demokratov v Senáte na nej došlo k určitému pokroku a dvojica sa venovala všetkým sporným otázkam predkladanej legislatívy. Medzi demokratmi a prezidentom však podľa Schmuera stále panujú určité nezhody a diskusia tak musí pokračovať, kým o návrhu krátkodobého financovania nebude hlasovať Senát.
Senát musí návrh odobriť do polnoci miestneho času z piatka na sobotu. V opačnom prípade dôjde k zablokovaniu financovania amerických federálnych inštitúcií. Takáto situácia nastala naposledy v októbri 2013 a trvala 16 dní. V 100-člennom Senáte, v ktorom majú republikáni 51 kresiel, potrebuje legislatíva získať až 60 hlasov, pripomenula spravodajská stanica BBC. Návrh však zatiaľ podporuje len 47 republikánov a demokrati avizovali, že ho budú blokovať.
Legislatívu vo štvrtok odobrila Snemovňa reprezentantov pomerom hlasov 230:197 a posunula ju tak na hlasovanie Senátu.
Trump pre hlasovanie v Senáte v piatok odvolal cestu na Floridu, kde chcel vo svojom súkromnom sídle Mar-a-Lago v meste Palm Beach osláviť prvé výročie pôsobenia v prezidentskom úrade. Biely dom podľa agentúry AP následne uviedol, že prezident na Floridu neodcestuje, kým Senát nebude o návrhu hlasovať.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

ZDROJ >>

Kam sa chystáte?

Booking.com

Komentujte :)