Moskva/Mníchov 15. marca 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Matthias Schrader)

Sankcie, ktoré Európska únia uvalila na Ruskú federáciu v súvislosti s anexiou polostrova Krym, ako aj úloha Moskvy pri riešení medzinárodných kríz budú patriť vo štvrtok 16. marca medzi hlavné témy pri stretnutí ruského prezidenta Vladimira Putina a bavorského krajinského premiéra, lídra nemeckej Kresťanskosociálnej únie (CSU) Horsta Seehofera.

Na snímke predseda nemeckej Kresťanskosociálnej únie (CSU) Horst Seehofer

Ich stretnutie bude vrcholom trojdňovej návštevy bavorského politika v ruskej metropole.

Horst Seehofer sa už pri návšteve Ruskej federácie začiatkom minulého roka vyslovil za uvoľnenie sankcií, ale aj za príspevok Moskvy k dosiahnutiu pokroku v mierovom procese na Ukrajine.

Bavorský premiér aj dnes pred odletom z Mníchova zdôraznil, že osobne by nechcel žiť vo svete, ktorý charakterizujú vzájomné sankcie. Zároveň poznamenal, že k ich zrušeniu nemôže prísť za každú cenu, ale že za to bude musieť čo-to urobiť aj ruská strana.

Menoval pri tom napríklad naplnenie obsahu mierových dohôd z Minska v praxi, ktorého predpokladom je trvalé prímerie na východe Ukrajiny. Ešte pred stretnutím s najvyšším ruským predstaviteľom sa hosť z Mníchova stretne v Moskve so zástupcami mimovládnych organizácií kritizujúcich Putinovu politiku.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.