Bratislava 25. marca 2019 (HSP/Foto:TAST/AP/DPA-Oliver Berg)
 
V blížiacich sa voľbách do Európskeho parlamentu (EP) bude jednou z rozhodujúcich tém aj sloboda na internete a centrálna regulácia digitálneho priestoru. O prvej veľkej zmene v tomto smere sa v Bruseli a Štrasburgu rozhoduje už v súčasnosti. Novo vzniknutá konzervatívna strana Kresťanská demokracia – Život a prosperita (KDŽP) v tejto súvislosti upozorňuje, že pripravovanú cenzúru internetu podporujú aj kresťanskí demokrati z bloku EPP.

Ilustračné foto

Strana KDŽP v súvislosti s očakávaním hlasovaním európskych inštitúcii o novom zákone o autorských právach na internete uvádza, že po prípadnom chválení hrozí cenzúra internetu.
“Istanbulský dohovor pod rúškom ochrany žien presadzuje totalitu genderizmu. Zákon o autorských právach v EÚ pod rúškom ochrany autorských práv zavádza tvrdú cenzúru na internete,” dávajú predstavitelia KDŽP do súvislosti gender ideológiu a cenzúru digitálneho priestoru.
Služby ako YouTube, Wikipédia podľa hnutia v dôsledku toho ohlasujú zatváranie portálov pre Európu. “29.3. sa bude v európskom parlamente definitívne hlasovať. Je hanba, že kresťanskí demokrati z EPP v EÚ pri tomto asistujú,” upozorňuje KDŽP.
“Liberálni kresťania asistovali pri presadzovaní dekadentných zákonov, teraz asistujú pri obmedzení slobody na internete:”
Strana KDŽP preto údajne príde s vlastným programom na uchránenie tejto slobody. “Náš program sa bude nazývať: Deklarácia práv na internete”. Európskej únii treba podľa hnutia vrátiť jej pôvodný zmysel. “V týchto voľbách je šanca oslabiť tých, ktorí z nej robia monštrum siahajúce na práva a slobody ľudí,” dodávajú.
 

 
Príspevok “Liberálni kresťania asistovali pri presadzovaní dekadentných zákonov, teraz asistujú pri obmedzení slobody na internete.” Strana KDŽP je proti novému návrhu EP o autorských právach, ktorý zavádza tvrdú cenzúru zobrazený najskôr Hlavné správy.