Bratislava 30. decembra 2018 (HSP)
 
SaS a OĽaNO nevidia žiadny rozpor medzi liberálnou agendou, ktorú prezentujú Mistrík s Čapútovou a kresťanskými hodnotami ako ich zastupujú Mikloško a Krajniak. Vyzývajú ich aby sa zjednotili

Róbert Mistrík, Zuzana Čapútová, František Mikloško, Milan Krajniak

 
Opozičná SaS apeluje na prezidentských kandidátov, aby realisticky posúdili svoje šance vo voľbách. Podľa liberálov sa rodí nádej na zvolenie človeka so silným a inšpiratívnym životným príbehom, len nesmie dôjsť k štiepeniu hlasov.
„V budúcoročných prezidentských voľbách hrozí, že sa hlasy občanov, ktorí stoja o slušné Slovensko, roztrieštia a úžitok z toho budú mať kandidáti, ktorí záujem o slušné Slovensko len predstierajú. Pomaly sa blíži čas, keď sa každý kandidát, ktorý to myslí s touto krajinou dobre, bude musieť rozhodnúť, či zo zápasu o prezidentský úrad odstúpi v prospech silnejšieho kandidáta s rovnakým mravným étosom.“
Apelujú preto na všetkých kandidátov, ktorí idú do volieb s poctivými úmyslami, aby v rozumnej chvíli realisticky posúdili svoje šance na zvolenie a nijako sa nepodieľali na tom, že sa hlasy roztrieštia. „Sme presvedčení, že ľudia, ako Robert Mistrík, Milan Krajniak, Zuzana Čaputová a František Mikloško majú charakter, a náš apel pochopia správne. Áno, iba v jednote je sila,“ dodali predstavitelia SaS.
Podobne to vidí aj hnutie OĽaNO, ktoré však nefavorizuje Mistríka ako jediného v koho prospech sa treba vzdať, ale dáva možnosť vzdať sa aj v prospech Zuzany Čaputovej alebo  Františka Mikloška.
„Keďže z väčšej časti oslovujú podobných voličov, rozdrobenosť hlasov zásadne zvyšuje šance iných kandidátov s pochybnou minulosťou, ktorí by Slovensku nepriniesli nič dobrého,“ uvádzajú v stanovisku Remišová a Matovič.
Odhliadnuc od toho, že Mistrík z ktorého média a agentúry už pol roka vyrábajú jasného favorita volieb odrazu potrebuje, aby sa všetci kandidáti vzdali v jeho prospech, sa vynára ešte ďalšia zaujímavá skutočnosť.
V prospech Mistríka ktorý prezentuje liberálne hodnoty, podporuje LGBTI, Istanbulsky dohovor a Globálny pakt o migrácii, sa majú vzdať aj kandidáti ako Mikloško a Krajniak, ktorí sa doteraz prezentovali ako zástancovia kresťanských hodnôt. Buď teda ich kresťanskú orientáciu SaS a OĽaNO nepostrehli, alebo si naopak myslia, že tieto hodnoty len predstierajú a keďže je situácia vážna, vyzývajú ich, aby prestali hrať divadlo a rovno sa vzdali v prospech Mistríka.
SaS a OĽaNO tým dávajú voličom odkaz, že medzi liberálnou agendou, ktorú prezentujú Mistrík a Čapútová a kresťanskými hodnotami ako ich zastupujú Mikloško a Krajniak, nie je nijaký hodnotový rozpor a v podstate je jedno, koho z nich si zvolia. Dôležité je len to, aby sa netrieštili hlasy, čo by nahralo Harabinovi. Pretože medzi kresťanskými hodnotami tak ako ich zastáva Harabin a Mistríkovým liberalizmom už rozpor je a to dokonca neprekonateľný. Ak by to tak nebolo, nič nebránilo SaS a OĽaNu vyzvať aj Harabina, aby sa tiež vzdal v prospech Mistríka.
 
Príspevok Liberál Mistrík na polceste zjednotenia sa s SaS a OĽaNO ale aj s Mikloškom a Krajniakom zobrazený najskôr Hlavné správy.