Hamilton ako by prežíval zmŕtvychvstanie v tejto sezóny. Vyhral totiž tri posledné veľké ceny a stíha Rosberga, ktorý môže vyhrať prvý vytúžený titul, ale Brit okresal jeho náskok už len 12 bodov. Čo však stojí za fenomenálnym návratom Lewisa do boja o majstrovský titul? Ako sa hovorí, za všetkým hľadaj ženu. V tomto prípade nie hocijakú.

„Prišla za mnou do Mexika a bola to pre mňa česť, mať niekoho po svojom boku, z koho sála toľká sila a energia a toľko toho v živote dosiahol,“ priznal sa pred víkendom v Abu Zabí Hamilton. Nikto nepochyboval o tom, že hovoril o tenisovej hviezde Serene Williamsovej (35). „Naozaj sa zaujíma o autá a mala veľa otázok o tom, ako všetko funguje a ďalšie technické veci.“


Serenu a Hamiltona prichytili vláčiť sa za ručičky.
Foto: Twitter

Už aj vrabce v paddockoch si čvirikajú, že Serena a Lewis to nie je len láska k rýchlym monopostom. V Mexiku si totiž užili spoločný Haloween a niekoľko dní strávili potom spoločne v Los Angeles. „Zažili sme spolu veľa zábavy. Neustále sa spolu smejeme a užívame život ďaleko od športovísk.“

Dvadsaťdvanásobnú grandslamovú víťazku a trojnásobného majstra sveta nespája len vzájomná náklonnosť, ale aj minulosť. Rovnako ako Serena aj Hamilton má otca, ktorý ho od detstva tvrdo drezíroval a obaja dodnes nemajú s otcami najlepšie vzťahy.


Serena a pretekár F1 si užili spoločný Haloween a podľa ich okolia aj spoločnú noc.
Foto: Instagram

„Vyrastal som a sledoval jej kariéru. Som ňou absolútne inšpirovaný. Je to najväčší športovec našej doby. Uchvátilo ma, čo dokázala,“ uzavrel pre CNN Hamilton.

Zdá sa, že inšpirácia Serenou zabrala. Hamilton totiž odštartuje z prvého miesta na nedeľňajšej VC Abú Zabí. Jazdec tímu Mercedes a obhajca titulu vyhral kvalifikáciu pred svojím tímovým kolegom Nemcom Nicom Rosbergom, keď ako jediný zajazdil čas pod 1:39 min. Tretí skončil Austrálčan Daniel Ricciardo z Red Bullu.  


Víťazstvo Hamiltona si užila v Mexiku aj Serenina  staršia sestra Venus.
Foto: Getty Images