Mníchov 31. mája 2018 (TASR/HSP/Foto:TASR-Andreas Gebert/dpa via AP)
 
Poľský futbalista Robert Lewandowski chce údajne odísť z tímu úradujúceho nemeckého majstra Bayernu Mníchov. Podľa slov jeho poradcu Piniho Zahaviho potrebuje 29-ročný kanonier novú výzvu.

Na snímke Robert Lewandowski

“Môj klient jednoducho pociťuje túžbu po zmene a novej výzve do ďalšej kariéry,” uviedol Zahavi v rozhovore pre magazín Bild. Prezident Bayernu Karl-Heinz Rummenigge na tieto slová zareagoval so stoickým pokojom. “Vieme, akého hráča máme v osobe Roberta Lewandowského. Nie je dôvod na obavy, aj v ďalšej sezóne bude hráčom nášho klubu.”
S 29 presnými zásahmi suverénne najlepší strelec nemeckej Bundesligy v sezóne 2017/2018 má platnú zmluvu s bavorským veľkoklubom do roku 2021, no predstaviteľov Bayernu už vraj požiadal o prestup. Dôvodom Lewandowskeho žiadosti o zmenu dresu nemajú byť peniaze, ani zhoršené vzťahy v rámci klubu. Informovala o tom agentúra DPA.
Lewandowski prišiel do Bayernu v roku 2014 z konkurenčnej Borussie Dortmund. Za Mníchovčanov odohral 126 bundesligových zápasov, v ktorých nastrieľal 106 gólov.
 
Príspevok Lewandowski hrozí odchodom, šéf Bayernu: “Žiadne obavy, zostane” zobrazený najskôr Hlavné správy.