Poprad 24. marca 2018 (TASR/HSP/Foto:TASR-Henrich Mišovič)
 
Popradskí leteckí záchranári pomáhali v sobotu zranenému bežcovi a skialpinistke. Ako TASR informovala hovorkyňa Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby ATE Zuzana Hopjaková, 36–ročný slovenský bežec, spadol počas pretekov v Lopušnej doline, utrpel vážnu tržnú ranu v oblasti kolena a hrozilo mu podchladenie.

Ilustračné foto

“Do husto zalesneného terénu vysadili lekárku k zranenému pomocou palubného navijaka. Zranenie mu na mieste zafixovala, podala potrebnú liečbu a z terénu ho v transportnej sedačke evakuovali. Po preložení na palubu vrtuľníka pacienta letecky dopravili do popradskej nemocnice,” spresnila Hopjaková.
Po návrate na základňu prišla podľa jej slov záchranárom ďalšia výzva na zásah. “Tentoraz pomoc potrebovala 31–ročná skialpinistka, ktorá si v Dračej dolinke vo Vysokých Tatrách poranila členok a v zostupe už nedokázala ďalej samostatne pokračovať. Leteckí záchranári opäť použili palubný navijak, zranenú ženu na mieste lekárka ošetrila a po evakuácii z terénu ju s poranením členka letecky previezli na základňu v Poprade, kde si ju prevzala privolaná posádka rýchlej zdravotnej pomoci,” dodala hovorkyňa.
 
Príspevok Leteckí záchranári pomáhali zranenému bežcovi a skialpinistke zobrazený najskôr Hlavné správy.