Zákamenné 5. augusta 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP)

Leteckí záchranári zo Žiliny pomáhali dnes dopoludnia v Zákamennom v okrese Námestovo ročnému chlapčekovi, ktorý sa obaril vriacim olejom. TASR o tom informovala hovorkyňa Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby (VZZS) ATE Zuzana Hopjaková
Ilustračné foto

Doplnila, že leteckí záchranári pristáli na obecnom futbalovom ihrisku, kde si od rýchlej lekárskej pomoci prevzali malého chlapčeka do svojej starostlivosti.
“Dieťatko utrpelo popáleniny v rozsahu 15 percent povrchu tela v oblasti tváre, krku, hrudníka a hornej končatiny. V sprievode mamy letecky previezli maličkého pacienta v stabilizovanom stave na Kliniku popálenín a rekonštrukčnej chirurgie Bratislava – Ružinov,” dodala Hopjaková.

 Záchranári leteli na pomoc chlapčekovi, zranil sa pri nehode áut
Posádka leteckých záchranárov z Banskej Bystrice letela dnes na pomoc 2,5-ročnému chlapčekovi, ktorý bol účastníkom dopravnej nehody v Krupine. Zrážka dvoch osobných áut si vyžiadala troch zranených. TASR o tom informovala hovorkyňa leteckých záchranárov Zuzana Hopjaková.
“Po pristátí vrtuľníka na lúke vedľa miesta nehody poskytol lekár leteckých záchranárov neodkladné zdravotné ošetrenie malému chlapčekovi, ktorý po náraze utrpel zlomeninu dolnej končatiny v oblasti stehna. V stabilizovanom stave pri vedomí ho vrtuľník previezol do Detskej fakultnej nemocnice s poliklinikou v Banskej Bystrici. Ostatní zranení ostali v starostlivosti pozemných záchranárov,” uviedla Hopjaková.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.