Na palube lietadla bolo podľa informácií BBC 72 pasažierov a deväť členov posádky. Medzinárodné letisko v Medellíne správu o nehode potvrdilo a dodalo, že lietadlo s futbalistami sa nakrátko zastavilo v Bolívii.

Letecká tragédia nad Kolumbiou:

K nešťastiu došlo v hornatej oblasti neďaleko mesta Medellín v pondelok krátko pred polnocou miestneho času. Starosta mesta Federico Gutiérrez nehodu podľa agentúry AP nazval „tragédiou obrovských rozmerov“. Podľa jeho slov je však možné, že nehodu možno aj niekto prežil. Dodal, že k miestu havárie už smerujú záchranári a sanitky.

Letecká tragédia nad Kolumbiou:

Príčina pádu lietadla typu British Aerospace 146, určeného na lety na krátke vzdialenosti, doposiaľ známa nie je. Agentúra AP však dodala, že Kolumbiu v posledných hodinách sužovali silné búrky.

Keď šport zabíja: Smrť a iné tragédie v priamom prenose

Letecká tragédia nad Kolumbiou:

Futbalový klub Chapecoense bol založený v roku 1973 a v súčasnosti hrá v prvej brazílskej lige. Hráči Chapecoense mali v stredu v Medellíne odohrať finále juhoamerického Pohára osloboditeľov proti tímu Atlético Nacional. Nešťastie sa stalo v pondelok vo večerných hodinách miestneho času, keď sa lietadlo blížilo k letisku v meste Rionegro, informovala stránka elheraldo.co.