Bratislava 19. septembra 2018 (TASR/HSP/Foto:TASR-Martin Turanovič)
 
Akčný plán inovatívneho priemyslu vypracovalo Ministerstvo hospodárstva (MH) SR v nadväznosti na schválenú koncepciu. Na rokovanie vlády bude predložený ešte v septembri. Povedala to v stredu pre TASR počas podujatia na podporu inovatívnych prístupov v podnikaní Smart Business Festival SK 2018 generálna riaditeľka sekcie podnikateľského prostredia a inovácií rezortu Miriam Letašiová.

Na snímke Miriam Letašiová

Dokument vypracovalo ministerstvo v úzkej koordinácii s ústrednými orgánmi štátnej správy a zapojilo akademickú obec a priemysel, dodala. “Materiál obsahuje približne 40 opatrení pre trh práce, vzdelávanie, výskum a vývoj, normotvorbu a štandardizáciu, financovanie a osvetu,” priblížila generálna riaditeľka s tým, že kládli dôraz na to, aby dokázali implementovať konkrétne opatrenia.
Akčný plán bude podľa jej názoru úspešný, pretože vytvorí vhodné prostredie a pomôže najmä malým a stredným podnikom, aby bol aj proces výroby efektívnejší a zmysluplnejší. “Veľké firmy majú prístup a proces jednoduchší. Ak sú to dcérske spoločnosti zahraničných firiem, tak na inteligentný priemysel, prirodzene, prešli už dávnejšie,” uviedla. Zdôraznila, že previazanosť veľkých a malých firiem musí fungovať smerom k domácemu a zahraničnému prostrediu, pretože je to otázka konkurencieschopnosti slovenských firiem.
 
Príspevok Letašiová: MH SR predloží na vládu akčný plán inovatívneho priemyslu zobrazený najskôr Hlavné správy.