Lesk a bieda. Ako desiatky bezdomovcov okupovali obchodné stredisko v drahej londýnskej štvrti

Londýn 20. júna 2018 (HSP/Sputnik/Foto: TASR/AP- Andre Penner)
 
V prestížnej londýnskej štvrti vedľa bývalého olympijského štadióna zmizla hranica medzi bohatstvom a chudobou. V drahom obchodnom stredisku Stratford Center sa ubytovala stovka bezdomovcov. Mail Online natočil reportáž o tom, ako zákazníci chodia uprostred obchodného domu medzi davy bezdomovcov, ktorí sa tu ubytovali

Ilustračné foto

V Straford Center je sústredených viac tulákov než v akejkoľvek inej štvrti britskej metropoly. Súvisí to s tým, že obchodné stredisko je podľa správy jediné miesto v meste, kde majú jedálne pre nemajetných.
Daily Mail píše, že sa tu ubytovala presne stovka bezdomovcov a keď sa stredisko zatvára, podobá sa letiskovej hale so spiacimi ľuďmi na podlahe. Ale aj cez deň musia zákazníci chodiť medzi tulákmi.
 

 
Zamestnanci Stratfordu hovoria, že sa tu títo ľudia ubytovali protizákonne, ale nedá sa s tým nič robiť. Stratford Center je otvorené vo dne v noci, je to verejné miesto, kde sa môže nachádzať ktokoľvek, ak nenarušuje pokoj.
Medzi bezdomovcami však vládne značne vysoká úmrtnosť. Iba za posledný mesiac zomrelo na rôzne choroby päť tunajších stálych obyvateľov vo veku 20-50 rokov.
 
 
Príspevok Lesk a bieda. Ako desiatky bezdomovcov okupovali obchodné stredisko v drahej londýnskej štvrti zobrazený najskôr Hlavné správy.

ZDROJ >>

Kam sa chystáte?

Booking.com

Komentujte :)