Bratislava 31. júla 2019 (HSP/Sputnik/Foto:Screenshot-Youtube)

Slovenský YouTuber Ivan Donoval zverejňuje na svojom kanáli videá zo zabudnutých a opustených miest na Slovensku. Užívatelia sú zakaždým pobúrení množstvom takých miest

Zanedbaná raketová základňa

Tentoraz jeho video z opustenej raketovej základne na Slovensku tiež vyvolalo búrlivú reakciu.

Ivan Donoval sa vydal do bývalej protilietadlovej raketovej základne Devínske Kobyly, ktorá leží na hranici s Rakúskom.

Ako vždy, natočil, čo sa teraz deje vo vnútri a ako teraz vyzerá základňa, že je tam “bordel”, všade smetie a nocujú tam bezdomovci. Takéto video vyvolalo nostalgiu u mnohých užívateľov, pretože tam boli v dobe, keď základňa ešte fungovala.

[embedded content]

“V roku 1995 som tam bol na inventúre zbraní a munície. Bola to jedna z najlepších základní našej 37. protilietadlovej raketovej brigády Pezinok. Akonáhle bola brigáda zrušená, všetky základne tiež prestali fungovať,” napísal jeden zo sledujúcich.

“Tvoje videá sa mi veľmi páčia, len škoda, že u nás toho veľa nie je. To,  čo bolo, buď zbúrali alebo zasypali,” napísal ďalší používateľ.

“Nevedel som, že sme mali na Slovensku takú základňu,” okomentoval ešte jeden sledujúci.

Ešte predtým slovenský YouTuber nakrútil zábery zo zanedbanej slovenskej nemocnice Rázsochy.

[embedded content]

V minulosti YouTuber navštívil záhadné miesto na Slovensku, ktoré leží neďaleko Rudňan. Práve tam sa totiž nachádza podivná hora, ktorá svojím tvarom pripomína pyramídu.

Bezmenný kopec v tvare pyramídy je na mape označený ako Kóta Zulu 664. Prvé expedície, a vôbec, objav tohto kopca sa datujú na júl roku 2015.

Dnes je fenomén Kóta Zulu 664, rovnako ako jeho iontový tunel, ktorý je medzi turistami veľmi vyhľadávaný.

Kopec Kóta Zulu 664 leží v Slovenskom rudohorí. Je tou najstaršou a najstabilnejšou tektonickou časťou Západných Karpát. V Slovenskom rudohorí sa už od pradávna ťažili rudy, striebro, meď a ďalšie vzácne kovy.

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.
č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Chcem podporiť nezávislé spravodajstvo

Zdroj