Drážďany 13. februára 2018 (HSP/Foto:TASR/AP/DPA/Hendrik Schmidt)

Naivita alebo snaha mládeže byť “in” a pripodobniť sa slniečkarom? Inak si totiž nemožno vysvetliť, prečo si len 14- ročná Nemka tak neobozretne priviedla k sebe domov na noc 17-ročného imigranta, pôvodom z Iraku, ktorý ju “kultúrne obohatil” znásilnením. Informuje Rádio Drážďany
Ilustračné foto

Drážďanský prokurátor a polícia v súčasnosti vyšetrujú 17-ročného migranta za znásilnenie. Oznámil to hovorca polície v piatok popoludní: “Dôkazy nasvedčujú tomu, že mladý človek bol pozvaný 14-ročným dievčaťom do jej domu v Drážďanoch. Dievča s ním zostalo na noc… Po čine, v stredu v noci migrant utiekol z domu 14-ročnej Drážďanky,” uviedla polícia.
V priebehu vyšetrovania policajti zadržali podozrivého vo štvrtok v jeho byte. Zároveň bola vykonaná domová prehliadka a zaistené dôkazy. Podozrivý žil v spoločnom byte v Gorbitzy, informoval prokurátor. Ďalšie podrobnosti nebudú zverejnené, uviedol generálny prokurátor Lorenz Haase.
Na žiadosť prokuratúry bol prípad 17-ročného mladíka vydaný vyšetrujúcemu sudcovi. Následne dal sudca príkaz na zatknutie imigranta za znásilnenie a poslal ho do väzenia. Ten je teraz v cele predbežného zadržania v Drážďanoch. Vyšetrovanie ešte nie je podľa polície ukončené.
Podobné prípady nie sú v Nemecku ojedinelé. Najznámejší prípad sa odohral na Silvestra v Kolíne nad Rýnom, kde počas osláv boli húfne napádané a sexuálne obťažované stovky žien. Podľa mnohých názorov je za túto situáciu zodpovedná nemecká kancelárka Angela Merkelová, ktorá v roku 2015 otvorila “dvere” pre imigrantov z moslimských krajín, ktorých „kultúra“ nie je kompatibilná s tou  Európskou.
Samuel Gdovin

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.