Washington 20. júla 2019 (HSP/Sputnik/Foto:Pixabay)

Americkí špecialisti vysvetlili, že systolický a diastolický krvný tlak “predpovedajú” riziko srdcového infarktu. O tom informujú v správe Eurekalert!

Ilustračné foto

Počas výskumu špecialisti analyzovali 36 miliónov ukazovateľov arteriálneho tlaku, ktoré získali od 1,3 milióna ľudí v perióde od roku 2007 do roku 2016.

Výsledky ukázali, že vysoký diastolický tlak (v momente uvoľnenia srdcového svalu) vedie prakticky s rovnakou pravdepodobnosťou k ostrému narušeniu krvného toku v tele ako aj pri vysokom systolickom tlaku (keď je srdce v napätí). Predtým sa myslelo, že to tak nie je a diastolickým tlakom je možné sa nezaoberať.

Nehľadiac na to, že systolická hypertenzia má na organizmus väčší vplyv, oba ukazovatele arteriálneho tlaku sú tesne spojené s rizikom infarktu. Pritom, spodnou hranicou je miera 130 na 80 milimetrov ortuťového stĺpca.

Vedci Univerzity štátu Michigan skôr dokázali, že u starších ľudí so zlým čuchom je riziko smrti v nasledujúcich 10 rokoch po testovaní vyššie ako u ostatných.

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.
č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Chcem podporiť nezávislé spravodajstvo

Zdroj