Podľa britského denníka The Sun mali zlodeji ľahkú prácu, a to z jednoduchého dôvodu. Terry ako aj jeho manželka Toni radi uverejňujú na sociálnych sieťach fotografie z ich vily, ktorej cena sa odhaduje na 5 miliónov libier. To mohlo dlhoprstým uľahčiť prácu a keď videli, že dvojica sa momentálna nachádza vo francúzskych horách, mali cestu voľnú.

Zmiznúť malo zopár šperkov a cennosti v hodnote rádovo niekoľkých tisícok libier. Bývalý kapitán anglickej reprezentácie tak musel po návrate riešiť nečakané nepríjemnosti. Futbalista je aktívny na sociálnych sieťach a sledujú ho viac než tri milióny fanúšikov. Terry sa občas pochváli fotografiami priamo zo svojho luxusného sídla, čo môže nekalým úmyslom zlodejov len pomôcť.

„Obaja sa radi pochvália fotografiami, ale čo sa týka ich domu, tam si príliš pozor nedávali. Nie je to prvá slávna dvojica, ktorá sa stala cieľom kvôli ich kontám na sociálnych sieťach, na ktorých sú John aj Toni veľmi aktívni. Je veľmi pravdepodobné, že zlodeji videli niektoré z ich príspevkov,“ povedal pre The Sun anonymný zdroj.

Polícia vyšetruje, či sa rodina Johna Terryho stala zámerným cieľom alebo šlo skôr iba o náhodu. Určite nešlo a amatérov, pretože zlodeji dokázali obísť bezpečnostné opatrenia, ktoré má vila futbalistu na jeho uzatvorenom pozemku. „Obaja sú z celej veci otrasení, k bezpečnostnej službe, ktorá stráži pozemok, najali ďalšiu hliadku, ktorá teraz, naopak, dohliada na bezpečnosť aj pred areálom,“ dodal zdroj.