Kenny Dalglish, ilustračné foto Foto: TASR/AP

Londýn 9. júna (TASR) – Britská kráľovná Alžbeta II. povýšila do rytierskeho stavu legendárneho futbalistu FC Liverpool Kennyho Dalglisha. V piatok mu za zásluhy vo futbale, prácu v charite a prínos mestu Liverpool udelila titul „Sir“.

Šesťdesiatsedemročný Dalglish bol jediným športovcom, ktorému kráľovná na piatkovej ceremónii udelila rytiersky titul, významné ocenenia si však prevzali aj futbalista Bournemouthu Jermain Defoe a boxer Anthony Joshua. „Som nesmierne poctený, že som mohol prijať toto vyznamenanie,“ citovala bývalú hráčsku ikonu a neskôr trénera „The Reds“ agentúra AP.

Rodák zo škótskeho Glasgowa odštartoval kariéru v miestnom Celtiku. Za Liverpool odohral dokopy 515 zápasov, v ktorých nastrieľal 172 gólov. Dalglish zažil obe tragédie FC Liverpool. Na bruselskom štadióne Heysel vo finále Ligy majstrov v roku 1985 proti Juventusu Turín bol hrajúci tréner, pri nešťastí vtedy zahynulo 39 ľudí. V pozícii kouča bol aj o štyri roky neskôr na Hillsborough, kde zomrelo 96 fanúšikov. Dalglish potom založil nadáciu na pomoc pozostalým po tejto tragédii.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR