Sachír 30. marca 2019 (SITA/AP/HSP/Foto:TASR/AP-Luca Bruno)
 
Aj tretí meraný tréning pred nedeľňajšou Veľkou cenou Bahrajnu, druhým podujatím tohtoročného seriálu majstrovstiev sveta formuly 1, sa niesol v znamení rýchlych monopostov stajne Ferrari. Zvíťazil Charles Leclerc o 169 tisícin sekundy pred tímovým kolegom Sebastianom Vettelom

Na snímke vpravo víťaz kvalifikácie Monačan Charles Leclerc (Ferrari) v rozhovore s Britom Lewisom Hamiltonom (Mercedes)

Úradujúci svetový šampión Lewis Hamilton (Mercedes) bol tretí a jeho tímový kolega Valtteri Bottas štvrtý, obaja boli približne o 0,8 s pomalší ako Leclerc. Predtým v piatok na púštnom okruhu v Sachíre najprv na popoludňajšom slnku dominoval Leclerc a neskôr v chladnejšom večere bol zasa najrýchlejší Vettel.
Sobotňajšia kvalifikácia sa začne o 18.00 h miestneho času (16.00 h SEČ). Nedeľňajšie preteky odštartujú o 17.10 h SEČ. Víťazom predchádzajúcich dvoch ročníkov tohto podujatia bol Nemec Vettel.
 
Príspevok Leclerc pred Vettelom, jazdci Ferrari dominovali aj tretiemu tréningu pred VC Bahrajnu zobrazený najskôr Hlavné správy.