Le Penová v piatok zavíta na jednodňovú návštevu Ruska

Paríž 23. marca 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR/Christophe Ena)

Francúzska prezidentská kandidátka a líderka krajne pravicového Národného frontu (FN) Marine Le Penová navštívi v piatok Moskvu. S tamojšími predstaviteľmi bude rokovať o rusko-francúzskej spolupráci a boji proti terorizmu. Jej cestu do Ruska potvrdilo vedenie FN.

Na snímke Marine Le Penová

Pozvánku na túto jednodňovú návštevu dostala Le Penová od predsedu parlamentného výboru pre zahraničné záležitosti Leonida Sluckého. Líderka FN je všeobecne považovaná za otvorenú obdivovateľku ruského prezidenta Vladimira Putina a vyzýva na užšie vzťahy medzi oboma krajinami.

Le Penovej vzťahy s Ruskom sa dostali do pozornosti v priebehu predvolebnej kampane, a to najmä v súvislosti s pôžičkou 9,7 milióna dolárov, ktorú si jej strana zobrala v roku 2014 od istej ruskej banky, pripomína stanica Slobodná Európa. Kremeľ však odmieta správy, že sa snaží ovplyvniť francúzske voľby.

Le Penovej návšteva prichádza mesiac pred prvým kolom volieb novej hlavy štátu vo Francúzsku. Podľa prieskumov verejnej mienky sa 48-ročná politička dostane do druhého, rozhodujúceho kola, kde ju bude 7. mája čakať 39-ročný nezávislý centrista Emmanuel Macron. Prieskumy naznačujú jeho víťazstvo.

Hlavné Správy

Please enable JavaScript to view the comments powered by Disqus.