Brusel 7. mája 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Michel Euler)

Krajne pravicová kandidátka na úrad francúzskeho prezidenta Marine Le Penová dnes večer telefonicky zablahoželala svojmu súperovi, centristovi Emmanuelovi Macronovi, k víťazstvu v druhom kole prezidentských volieb
Le Penová priznala porážku, chce reformu FN a chystá sa na parlamentné voľby

Agentúra DPA uviedla, že kandidátka Národného frontu (FN) zároveň uznala svoju porážku; podľa odhadov získala 34,9 percenta hlasov. Prvé povolebné prieskumy naznačujú, že Macron získal 65 percent hlasov, čo ho na nasledujúce päťročné obdobie posúva do Elyzejského paláca. Výsledky prieskumu priniesla spoločnosť Ipsos/Sopra Steria.
Belgická televízna stanica RTBF uviedla, že Le Penová pred svojimi voličmi v Paríži uvítala “historický výsledok”, ktorý FN dosiahol v týchto voľbách, a zdôraznila, že pred parlamentnými voľbami sa opäť postaví na čelo FN.
“Budem stáť na čele boja v parlamentných voľbách. Národný front sa musí zreformovať, aby využil historické príležitosti, ktoré Francúzi očakávajú. Vyzývam všetkých vlastencov, aby sa zapojili do nášho politického boja. Francúzsko vás bude potrebovať,” vyhlásila Le Penová.
Dvojkolové parlamentné voľby sú naplánované na 11. a 18. júna. Voliči v nich budú voliť 577 členov Národného zhromaždenia.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.