Paríž 29. apríla 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Kamil Zihnioglu)

Ultrapravicová kandidátka na funkciu prezidenta Francúzska Marine Le Penová dnes na tlačovej konferencii oznámila, že jej nový spojenec v predvolebnej kampani (neúspešný pravicový prezidentský kandidát) Nicolas Dupont-Aignan sa stane jej premiérom, ak bude v nedeľňajších voľbách zvolená za prezidentku
Le Penová na spoločnej tlačovej konferencii s Dupontom-Aignanom povedala, že budú “ruka v ruke” obhajovať to, čo sa teraz stane ich spoločným programom.
Le Penová by si vybrala za premiéra Nicolasa Duponta-Aignana

“Je to historický deň, pretože staviame záujmy Francúzska pred osobné alebo stranícke záujmy,” vyhlásil dnes Dupont-Aignan.
Euroskeptický pravicovo-nacionalistický konzervatívec Dupont-Aignan odporučil v piatok svojim voličom, aby v druhom kole francúzskych prezidentských volieb hlasovali za Marine Le Penovú. Zdôraznil pritom, že ju nepovažuje za krajne pravicovú političku. Líder strany Vstaň Francúzsko (Debout la France – DLF), v piatok zároveň oznámil, že sa dohodol s Le Penovou na zostavení novej vlády, ktorá by mala vzísť z júnových parlamentných volieb.
Dupont-Aignan získal v prvom kole prezidentských volieb 23. apríla 1,7 milióna hlasov – teda 4,7 percenta z celku.
Le Penová oslavovala dnes jeho podporu ako vznik “veľkej vlastneneckej a republikánskej aliancie”.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.