Fukuoka 10. júna 2019 (TASR/HSP/Foto:SITA/AP-Francois Mori)

Ak budú obchodné spory medzi USA a Čínou pokračovať v eskalácii, môže to mať “priamy a veľmi negatívny vplyv na celý svet, predovšetkým na Európu a eurozónu”, myslí si francúzsky minister hospodárstva Bruno Le Maire

Na snímke Bruno Le Maire

V skutočnosti colná vojna, ktorá sa začala vlani, už teraz zasiahla aj iné ekonomiky, nielen USA a Čínu, povedal Le Maire v rozhovore pre CNBC na stretnutí ministrov financií skupiny G20 v japonskej Fukuoke. Európska ekonomika je podľa neho na tom horšie, než by bola bez obchodnej vojny medzi Washingtonom a Pekingom. Ako príklady uviedol predovšetkým nemeckú a francúzsku ekonomiku.

“Nemáme rastové čísla, ktoré by sme mali mať z dôvodu obchodných sporov medzi USA a Čínou,” povedal Le Marie. “Poviem to úplne jasne, obchodná vojna bude znamenať ekonomickú krízu po celom svete, a predovšetkým v Európe.”

Le Maire na svojom nedávnom stretnutí s americkým ministrom financií Stevenom Mnuchinom získal dojem, že sa chce vyhnúť eskalácii obchodnej vojny. Všetko však bude závisieť od výsledku očakávaného stretnutia amerického prezidenta Donalda Trumpa a čínskeho prezidenta Si Ťin-pchinga, ktoré by sa malo uskutočniť koncom júna.

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.
č. účtu: SK65 0900 0000 0051 5666 1326

Chcem podporiť nezávislé spravodajstvo

Zdroj